Bezpłatne śniadania biznesowe z ekspertami Grant Thornton i Akcenta – 6, 7, 8 maja

Wszędzie wokół daje się dostrzec oznaki ożywienia koniunktury. Gospodarka wyraźnie przyspiesza. Warto zastanowić się zatem, czy nie jest to właściwy moment na inwestycje i bardziej odważny rozwój naszej firmy?

ednakże nawet najwięksi optymiści muszą najpierw odpowiedzieć na pytanie, jak bezpiecznie finansować działalność firmy i skąd czerpać pieniądze na jej rozwój? Środki własne czy obce? Muszą też nieustannie przeciwdziałać i eliminować różnego rodzaju zagrożenia na drodze do rozwoju. Firmy, które dokonują wymiany z partnerami handlowymi za granicą, narażone są bowiem na szczególne rodzaje ryzyk. Każde z nich można jednak zminimalizować dzięki odpowiednio dobranym instrumentom finansowym.

Eksperci Grant Thornton i Akcenta serdecznie zapraszają na cykl bezpłatnych śniadań biznesowych, zatytułowanych:

Finansowanie działalności firmy w czasach ożywienia koniunktury, czyli skąd czerpać środki na rozwój i jak skutecznie neutralizować ryzyka w obrocie międzynarodowym?

Podczas śniadań omówione zostaną tematy związane z metodami oraz źródłami pozyskania kapitału potrzebnymi do rozwoju przedsiębiorstwa, przedstawione zostaną skuteczne sposoby ograniczania ryzyka w handlu międzynarodowym i ryzyka walutowego. Co więcej, eksperci przedstawią nowoczesne instrumenty bezpiecznej wymiany walut i realizowania płatności zagranicznych.

Spotkania odbędą się w czterech miastach w Polsce w terminach:

Udział w śniadaniach dla uczestników jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Przybycie można powierdzić do 05.05.2014 r., wysłając maila na ewa.wawrzyniak@pl.gt.com

Prelegenci:

  • Przemysław Hewelt – Senior Menedżer, Grant Thornton. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z pozyskiwaniem finansowania (giełda, fundusze typu Private Equity i Venture Capital, banki), zarządzaniem ryzykiem kursów walutowych oraz całościowym zarządzaniem relacjami firm z bankami. Członek głównego Komitetu Kredytowego Banku Zachodniego WBK S.A. Wcześniej pracował jako analityk kredytowy w agencji ratingowej Fitch Ratings w Londynie.
  • Monika Krzywda – Młodszy Analityk, Akcenta. Ekspertka rynku polskiego. Pracę w AKCENCIE rozpoczeła jako dealer walutowy, by stopniowo dołączyć do zespołu analitycznego. Jej specjalność to polityka i ekonomia międzynarodowa oraz ich wpływ na rynek FX.
  • Radosław Jarema – Dyrektor Zarządzający, Akcenta. Swoją karierę w tej instytucji płatniczej, specjalizującej się w obsłudze transakcji walutowych, rozpoczął od pracy w dziale handlowym, co zaowocowało kolejnymi awansami i do doprowadziło go do stanowiska kierownika działu handlowego. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego AKCENTA na Polskę, odpowiedzialnego za kluczowy dla firmy rynek Polski. Z pochodzenia, jest Polakiem, który swoją edukację wyższą oraz życie zawodowe związał z Republiką Czeską.

Drugim z organizatorów jest firma AKCENTA, jest to największa środkowoeuropejska, niebankowa instytucja finansowa. Specjalizuje się w obsłudze transakcji walutowych: wymianie walut, płatnościach zagranicznych i transakcjach zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym. Firma posiada 16-letnie doświadczenie w realizacji usług finansowych na rynkach Czech, Słowacji, Polski i Węgrzech, gdzie obsługuje ponad 20 000 klientów.

Skontaktuj się z nami