Handel detaliczny i hurtowy

Kontakt

Dziś na rynku detalicznym rządzi coraz lepiej wyedukowany i świadomy konsument z dostępem do nowoczesnych form komunikacji i wymiany opinii.

W wyścigu po tego konsumenta sklepy i sieci detaliczne muszą dokonać głębokich wewnętrznych przeobrażeń lub nawet całkowicie przeformułować swój model biznesowy. Niska cena przestaje być wystarczającym atutem, przyciągającym klienta. Profesjonaliści z Grant Thornton wspierają wiedzą i doświadczeniem w uchwyceniu najważniejszych trendów i pomagają w dostosowaniu biznesu do aktualnych wymogów rynku.

Bez względu na to, czy naszym zadaniem jest wydzielanie części biznesu, pomoc w pozyskaniu finansowania, ocena skutków rachunkowych i podatkowych określonych transakcji, czy też przeprowadzenie due diligence, efektem naszych prac są praktyczne rekomendacje, którą pomagają podjąć optymalną decyzje.

W zależności od potrzeby, z jaką przychodzi do nas klient, spośród profesjonalistów w naszej firmie dobierany jest odpowiedni zespół. Najczęściej ma on charakter interdyscyplinarny, ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości kwestie operacyjne, podatkowe, rachunkowe w różnym stopniu się przenikają, co wymaga połączenia wiedzy z różnych obszarów. Na czele takiego zespołu stoi Dyrektor Zespołu Branżowego, który dba o sprawny i efektywny przebieg prac oraz wnosi do zespołu swoją wiedzę o specyfice branży.

W ostatnich latach współpracowaliśmy  z czołowymi polskimi firmami detalicznymi: Piotr i Paweł, LPP, Bać Pol, Delko, Vobis, Komputronik, Ruch S.A. Sklepy Komfrot,  Eko Holding, Redan, Eurocash.

Pracowaliśmy także dla wielu lokalnych detalicznych i hurtowych firm rodzinnych.

Wybrane Publikacje

Podatek handlowy zawieszony, ale może powrócić w innej formie

Czytaj więcej →

Interpretacja ogólna – sprzedaż gotowych posiłków z 8% VAT

Czytaj więcej →

Czy sprzedaż samochodu to zmiana przeznaczenia?

Czytaj więcej →

Usługi powiązane:

Doradztwo podatkowe

Konsulting biznesowy

Założenie i reorganizacja biznesu

Audyt

Skontaktuj się z nami