Grant Thornton angażującym miejscem pracy

Obecny rynek pracy wymaga coraz więcej od pracodawców. Firmy, które chcą zatrudniać najlepszych pracowników coraz więcej uwagi powinny poświęcać kwestii ich zaangażowania. Dlatego też Aon Hewitt na bazie dziesięcioletniego doświadczenia w badaniu polskiego rynku pracy, zdecydował się zdobytą wiedzę zebrać w spójny model – „Making Engagement Happen”, który może być swoistą mapą drogową dla organizacji, chcących stawać się lepsze i osiągać znakomite wyniki biznesowe mimo wyzwań, jakie stawia przed nimi nieustannie zmieniające się otoczenie.

Publikacja „Najlepsze praktyki w budowaniu angażujących miejsc pracy” opisuje szczegółowo powyższy model i zawiera historie firm, które przyczyniły się do jego opracowania. Przedsiębiorstwa, które znalazły się w raporcie, to organizacje, które z sukcesem i konsekwencją inwestują w swoje środowisko pracy i wzmacniają zaangażowaną postawę pracowników. Wśród tych przedsiębiorstw znalazło się miejsce dla Grant Thornton.

W opisywanym materiale Tomasz Wróblewski, Partner Zarządzający Grant Thornton, przedstawia historię w jaki sposób nasza firma zdecydowała się wykorzystać inspirującą i atrakcyjną wizję Grant Thornton do wyzwolenia jeszcze większego zaangażowania wśród menedżerów. Uznaliśmy, że uwolnienie w nich pozytywnej energii, pozwoli wzmocnić ich gotowość i motywację do budowania zaangażowania w swoich zespołach. Co ważne, nasza firma zdecydowała się na motywowanie menedżerów nie tylko z poziomu Prezesa – do tego celu zaangażowano wszystkich Partnerów w firmie, aby pokazać, że jedynie wspólne działania są w stanie przynieść pożądane efekty.

Jaki był efekt naszych działań? Otóż po raz pierwszy od 2009 roku (czyli od momentu dołączenia Grant Thornton do badania), w 2015 roku nasza firma osiągnęła wzrost wskaźnika zaangażowania pracowników aż o 14 proc.

Tomasz Wróblewski
Partner Zarządzający Grant Thornton

To dla naszej firmy duże wyróżnienie, że należymy do elitarnego grona organizacji, które potrafią odnosić biznesowy sukces, a jednocześnie pozostają przyjaznym miejscem pracy. Jednak mnie osobiście, jeszcze bardziej cieszy coraz większy wskaźnik zaangażowania naszych pracowników. Jednocześnie jeszcze bardziej wzrosły moje ambicje i oczekiwania, bo od zawsze zdawałem sobie sprawę z potencjału, którym dysponują nasi ludzie. Co więcej, podobne ambicje mają także pozostali Partnerzy naszej firmy, dzięki czemu mam poczucie, że możemy osiągnąć jeszcze więcej: i jako pracodawca, i jako biznes.

Cała publikacja, a także szczegółowy opis historii Grant Thornton można znaleźć tutaj.

Skontaktuj się z nami