IV Forum Przedsiębiorców Grant Thornton. „Nowe światy – ekspansja szansą na rozwój”

PrintSerdecznie dziękujemy za udział w IV Forum Przedsiębiorców!

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Nowe światy – ekspansja szansą na rozwój”. O tym jak mądrze wchodzić na nowe rynki i z sukcesem rozwijać swoje przedsiębiorstwa zagranicą, rozmawiali znani eksperci oraz praktycy biznesu. Na zakończenie Forum, podczas uroczystej gali, zostały ogłoszone wyniki Konkursu „Dynamiczny Przedsiębiorca”.

 

Polskie przedsiębiorstwa prywatne dynamicznie rosną. Skala działania firm i wielkość rodzimego rynku, stają się jednak często barierą w rozwoju dla wielu krajowych przedsiębiorstw. Dobrym rozwiązaniem wydaje się wejście na nowe rynki i ekspansja zagraniczna. Mając na uwadze te wyzwania, z inicjatywy Grant Thornton odbyło się IV Forum Przedsiębiorców. W warszawskim hotelu Sheraton, spotkali się właściciele firm, liderzy opinii, eksperci oraz praktycy biznesu, którzy dyskutowali oraz wymieniali się doświadczeniami na temat zdobywania nowych rynków. Omówili także w sposób kompleksowy wybrane zagadnienia dotyczące skutecznego zarządzania i ekspansji, które mają szczególny wpływ na obecną i przyszłą aktywność oraz rozwój prywatnej przedsiębiorczości w Polsce.

Program IV Forum Przedsiębiorców

Mapa gospodarcza świata – jakie kierunki ekspansji międzynarodowej wybrać?

  • Ilona Kucharska-Poczekwa, Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu z BNP Paribas Banku Polska
  • Dariusz Winek, Dyrektor Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych z Banku BGŻ

Dyskusja panelowa

Na których rynkach polskie firmy mają największe szanse na sukces? Jakie pułapki prawne i biznesowe czyhają na przedsiębiorców na globalnym rynku? Na jakie wsparcie można liczyć, planując ekspansję?

  • Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający w Grant Thornton
  • Jacek Błażejewski, Partner Zarządzający w Grant Thornton
  • Rafał Hiszpański, Prezes Zarządu TU Euler Hermes
  • Bartosz Marcinkowski, Radca Prawny, Partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Antoni Mielniczuk, Prezes Polsko-Saudyjskiej Izby Gospodarczej
  • Cornelius Ochmann, Członek Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
  • Leszek Ślazyk, Właściciel Chiny24.com.

10 pułapek ekspansji zagranicznej. Jakich błędnych założeń unikać przy planowaniu ekspansji?

  • Przemysław Polaczek, Partner Zarządzający, Grant Thornton.

Kanapa polskich konkwistadorów

Zasiedli na niej, dzieląc się swoimi doświadczeniami sukcesami, wybitni polscy przedsiębiorcy, m.in. Jan Kolański, Właściciel Grupy Colian oraz Jerzy Krzanowski, Właściciel Nowy Styl.

Zobacz szczegółowy program Forum i poznaj jego ideę.

Konkurs „Dynamiczny Przedsiębiorca”

W ramach Forum organizowany jest konkurs „Dynamiczny Przedsiębiorca”. Po raz czwarty nagrodzeni zostali właściciele i współwłaściciele firm, aktywnie uczestniczący w zarządzaniu przedsiębiorstwami prywatnymi, które realizują złożone projekty rozwojowe, wymagające odwagi decyzyjnej, innowacyjnego podejścia oraz determinacji i dużego osobistego zaangażowania.

Spośród nominowanych osób Kapituła Konkursu, zgodnie z przyjętym regulaminem, dokonała wyboru zwycięzcy, czyli najbardziej „Dynamicznego Przedsiębiorcy” roku – już wkrótce przybliżymy jego sylwetkę.

 

Partnerem strategicznym Forum jest BNP Paribas Bank Polska. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są: kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, Euler Hermes oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Organizację Forum wspierają także: Fundacja Firmy Rodzinne, Klub Polskiej Rady Biznesu, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Stilnovisti.

Patronat medialny nad Forum oraz nagrodą „Dynamiczny Przedsiębiorca” sprawują: Biznes.pl, ISBnews, Newseria, Puls Biznesu oraz ThinkTank.

Skontaktuj się z nami