Hanna Jerzak – moja historia

Mój start w Grant Thornton nie był typowy. Byłam absolwentką Matematyki na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza, która nie do końca wiedziała, co chce w życiu robić.

Wiedziałam jedno – praca pedagogiczna w szkole to na pewno nie to! Moja siostra, wtedy już samodzielna księgowa, sporo mi o swej zawodowej codzienności opowiadała. I nagle oświeciło mnie – „księgowa” to jest zawód odpowiedni dla mnie! Ale jak go zdobyć? Odpowiedź wydaje się łatwa (czyżby?): spróbować dostać się do firmy, gdzie mogłabym nauczyć się księgowości od podstaw. Zrobiłam tzw. research rynku i postanowiłam postawić na najlepszą firmę, w której mogłabym nauczyć się zawodu księgowego. Wysłałam dokumenty aplikacyjne do Grant Thornton. Muszę przyznać, iż nie mając profilowego wykształcenia, nie miałam wielkiej nadziei na jakikolwiek odzew. Cóż miałam do zaoferowania? Zero znajomości rachunkowości, zero doświadczenia. Jedynie ogromny zapał do nauki i stuprocentowe przekonanie, że zawód księgowego to moje marzenie. No i że góry przeniosę, by je zrealizować. Jakież było moje zdziwienie, kiedy telefon zadzwonił, a miły głos zaprosił mnie na spotkanie rekrutacyjne! Jeszcze większe, gdy po kilku spotkaniach zaoferowano mi pracę.

I tak zaczęła się moja arcyciekawa przygoda z księgowością w Departament Outsourcingu Rachunkowości, która po latach zaowocowała możliwościami sięgnięcia po najbardziej prestiżowe oferty pracy. Mam świadomość, że to, co stanowi mój obecny kapitał wiedzy i kompetencji, to nie tylko moja zasługa. Nie osiągnęłabym tego wszystkiego bez ludzi, którzy towarzyszyli mi na ścieżce „od asystenta do menedżera”. Doświadczone koleżanki z zespołu, moi menedżerowie, poświęcali mi mnóstwo czasu by uczyć, radzić, dzielić się doświadczeniem, podpowiadać rozwiązania. Zawsze mogłam się do nich zwrócić, nawet z najmniejszym, wydawać by się mogło błahym, problemem.

To właśnie otwarci na dzielenie się swą wiedzą i doświadczeniem ludzie oraz możliwość ciągłego rozwoju sprawiły, że nie wiadomo jak, nie wiadomo kiedy, przepracowałam w Grant Thornton przeszło 15 lat.

Hanna Jerzak, Menedżer Departamentu Outsourcingu Rachunkowości

Skontaktuj się z nami