Dorota Kosińska – moja historia

Kontakt

Kobiety podejmując prace w dużej firmie zawsze zadają sobie pytanie: czy będę mogła spełnić się jako żona i mama przy jednoczesnym osiąganiu sukcesów zawodowych? Pracując przez wiele lat w Grant Thornton mogłam się przekonać, że jest to możliwe dostosowując godziny pracy do sytuacji rodzinnej czy indywidualnych preferencji współpracowników. Moje koleżanki wracające po urlopach macierzyńskich mogą nadal realizować się zawodowo właśnie dzięki elastycznemu podejściu do czasu pracy.

Ja również postanowiłam nie odkładać decyzji o macierzyństwie w nieskończoność. Obecnie jestem w ósmym miesiącu ciąży i elastyczny czas pracy jaki oferuje mi Grant Thornton sprawdza się. Zawsze kiedy czułam się nieco słabiej mogłam przyjść do pracy później lub wyjść wcześniej . Przez ostatnich kilka miesięcy robiłam wiele badań, co wymagało konieczności wyjścia w czasie dnia pracy. Nigdy nie miałam z tym najmniejszego problemu. Mogłam po uzgodnieniu z szefem dostosować godziny pracy do moich indywidualnych potrzeb.

To w jaki sposób jestem traktowana oraz były traktowane moje koleżanki, które wróciły z urlopów macierzyńskich utwierdza mnie w przekonaniu, że trafiłam do dobrej firmy, w której można pogodzić życie rodzinne z zawodowym.

Dorota Kosińska, senior menedżer Departamentu Outsourcingu Rachunkowości

Skontaktuj się z nami