Marta Kozak – moja historia

Dołączyłam do Zespołu Audytu Grant Thornton jako stażystka w październiku 2012 roku. Przede mną był wówczas jeszcze ostatni rok studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Muszę przyznać, iż miałam wątpliwości, czy poradzę sobie z obowiązkami, zwłaszcza, że nie miałam żadnego doświadczenia związanego z rachunkowością. Na początku zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać w nowej roli, ale jednocześnie byłam bardzo podekscytowana.

Już po kilku tygodniach w Zespole Audytu zauważyłam, że dzięki stażowi mam możliwość rozwoju i zdobywania wiedzy w tempie znacznie szybszym niż na uczelni. Czasem wydawało mi się, że nie podołam wyzwaniom, że tempo pracy jest szaleńcze. Po pewnym czasie zrozumiałam, że nie ma przeszkody nie do pokonania, a każde kolejne zadanie jest okazją do nauki. Audyt zaczął mnie coraz bardziej wciągać,  a praca w nim zaczęła przynosić  mnóstwo satysfakcji.  Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, iż stałam się jego pasjonatem.

Co mnie uderzyło na wejściu i jest niezmienne do dziś? Atmosfera pracy w Grant Thornton. Jest niesamowita. Przede wszystkim niezależnie od natłoku obowiązków, wszyscy współpracownicy są chętni do pomocy.  Stawiamy na rozwój i każdy ma świadomość, że priorytetem jest dzielenie się wiedzą. Klimat w firmie sprzyja budowaniu relacji. Jesteśmy dla siebie nie tylko współpracownikami, przełożonymi i podwładnymi, lecz także kolegami, a nierzadko przyjaciółmi.

Wszystko to sprawia, że każdego dnia cieszę się na nowe wyzwania w pracy i jest to uczucie absolutnie wyjątkowe!

 

Marta Kozak, Senior w Departamencie Audytu 

Skontaktuj się z nami