Marcin Wojtkowiak – moja historia

Będąc na studiach zastanawiałem się, jaka powinna być moja pierwsza praca. Dobra atmosfera, życzliwi współpracownicy, mądrzy szefowie – mrzonki, takie idealne miejsca nie mogą istnieć. Uznałem, że kluczowa jest możliwość szybkiego rozwoju. Chciałem zacząć gdzieś, gdzie mógłbym zamienić teoretyczną wiedzę w praktyczne umiejętności. Myślałem, że w pierwszej pracy mam nauczyć się jak najwięcej w możliwie krótkim czasie i ruszyć dalej ku coraz lepszym miejscom na ścieżce kariery.

Pierwsze dwa lata w Grant Thornton były niczym karuzela zadań i pompa nieustannie tłocząca praktyczną wiedzą merytoryczną. Kolejne lata pozwalały uzupełniać tę wiedzę o inne aspekty, jak zarządzanie zespołem, kontakt z klientem, inteligencję emocjonalną, współpracę z kolegami z innych krajów. Zgromadziłem mnóstwo doświadczeń, jednak dookoła wciąż sporo było rzeczy, których mogłem się jeszcze nauczyć, które pomagały mi się ciągle rozwijać.

Pracuję w mojej pierwszej pracy już czternasty rok. Od kilku miesięcy biorę udział w Advanced Manager Programme – międzynarodowym programie treningowym stworzonym przez sieć Grant Thornton International i adresowanym do menedżerów ze wszystkich firm członkowskich. Program ten to wykłady i warsztaty, ale również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy ludźmi z firm członkowskich z całego świata. Warsztaty przygotowane są przez ekspertów GTI – menedżerów, biznes deweloperów, szefów linii produktowych – wspomaganych przez światowe autorytety z takich obszarów jak psychologia biznesu, wzmacnianie przywództwa czy techniki prezentacji. Program ten jest kolejnym miejscem na mojej ścieżce kariery, którą kroczę rozwijając się ciągle w tej samej firmie. Przez lata pomagali mi w tym mądrzy szefowie, świetni współpracownicy i wspaniała atmosfera w miejscu pracy. Zabawne – będąc na studiach myślałem, że miejsca takie jak Grant Thornton nie istnieją.

Marcin Wojtkowiak, Menedżer, Departament Audytu, Grant Thornton

Skontaktuj się z nami