Pozostałe raporty, Raporty

Nowe CYBERobowiązki dla 2000 firm 11.12.2018

Wiosną tego roku polskie firmy przeszły przez rewolucję związaną z RODO – musiały dostosować swoje procedury dotyczące danych osobowych do nowej dyrektywy Unii Europejskiej. Choć w mediach jeszcze nie(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

CFO czują zaostrzenie polityki podatkowej 19.11.2018

Fiskus coraz mocniej dociska firmy – wynika z drugiej edycji badania Grant Thornton i Euler Hermes wśród dyrektorów finansowych.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią 06.11.2018

W ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią UE potrzeba(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

CFO wierzą w mocną koniunkturę 01.10.2018

Ostatni rok był dobry dla działających w Polsce firm. Według badania przeprowadzonego wśród CFO, są oni zadowoleni z kondycji swoich przedsiębiorstw i optymistycznie oceniają perspektywy dla ich działalności.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Firmy nie wiedzą, że są B+R 27.09.2018

Aż 56 proc. średnich i dużych firm w Polsce wprowadza w ciągu roku do oferty nowe pozycje. Jednak niewiele z nich wie, że prowadzi w ten sposób działalność badawczo-rozwojową,(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Obligacje korporacyjne przyciągają inwestorów 15.06.2018

Catalyst nie zwalnia tempa. W 2017 r. wartość nieskarbowych obligacji wyemitowanych na tym rynku wzrosła o 17% i pobiła historyczny rekord
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Polskie firmy zapowiadają podwyżki cen 03.04.2018

Narasta presja inflacyjna w polskiej gospodarce. Coraz więcej firm poważnie rozważa zwiększenie cen za swoje produkty – wynika z badania Grant Thornton.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Polski biznes silny kobietami 07.03.2018

34 proc. wyższej kadry kierowniczej w polskich firmach stanowią kobiety, a jedynie 7 proc. przedsiębiorstw nie zatrudnia Polek na wysokich stanowiskach. Polska jest liderem równouprawnienia w regionie.
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami