Pozostałe raporty, Raporty

Czym byłaby firma bez dobrego CFO 20.06.2017

Rola dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie jest często niedoceniana, a to w głównej mierze na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za realizację formalno-prawnych obciążeń nakładanych na firmę. Wiążącą się z tym(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Polskie firmy stawiają na płeć piękną 07.03.2017

Prawie połowa osób zasiadających w Polsce na kierowniczych stanowiskach to kobiety – wynika z badania „Women in Business 2017” prowadzonego przez Grant Thornton. Polska jest pod tym względem w(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty

Polski biznes wraca myślami do euro 23.01.2017

Już 58 proc. szefów i właścicieli polskich firm chciałoby, aby Polska przyjęła unijną walutę. Grono to powiększyło się pierwszy raz od sześciu lat. Euro już nie takie straszne dla przedsiębiorców.(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

12 powodów, by bać się podatków 17.01.2017

Polski system podatkowy jest skomplikowany, nieprzejrzysty, a czasem bywa dla podatników też opresyjny i niesprawiedliwy. W raporcie „Podatki w Polsce” eksperci Grant Thornton przywołują 12 liczb, które tego dowodzą.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

2017 rok przyniesie podwyżki płac 09.01.2017

Boom na rynku pracy w końcu przekłada się na wynagrodzenia pracowników. Aż 38 proc. polskich średnich i dużych firm deklaruje, że będzie podnosić pensje
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Rynek fuzji i przejęć w Polsce ma się dobrze 09.12.2016

Choć w Europie na rynku fuzji i przejęć doszło w 2016 roku do spowolnienia, to w Polsce rynek ten wciąż rośnie – wynika z raportu Grant Thornton.
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Zagraniczni audiofile pokochali polskie brzmienia 02.12.2016

W Polsce działa już 80 firm produkujących sprzęt audio. Choć w Polsce ich marki są mało znane, to zagraniczni klienci coraz bardziej je cenią – wynika z raportu przygotowanego(...)
Czytaj więcej →
Pozostałe raporty, Raporty

Polacy o firmach rodzinnych 2016. Firmy z przyszłością 18.10.2016

Fundacja Firmy Rodzinne, której partnerem Grant Thornton, opublikowała najnowszą, trzecią edycję raportu „Polacy o Firmach Rodzinnych”. Według badania, którego wyniki prezentowane są w raporcie, Polacy cenią rodzinną przedsiębiorczość, chcą(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami