Purpurowy Informator, Raporty

Zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych 12.07.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Zmiany w ustawie o rachunkowości 04.04.2017

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu autorskich analiz prowadzonych przez ekspertów Grant Thornton.  W każdej publikacji omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Unijne dotacje uruchamiane zbyt wolno 27.03.2017

Do końca 2017 roku województwa rozdzielą bądź już rozdzieliły niespełna 10 mld zł unijnych funduszy dla firm, czyli 22 proc. całej planowanej na ten cel puli na lata 2014-2020(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Biurokratyczne ułatwienia dla pracodawców 26.01.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu jest pakiet zmian przepisów prawa pracy, które weszły w(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Minimalna stawka godzinowa 20.01.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu jest minimalna stawka godzinowa, która 1 stycznia 2017(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

10 najczęstszych problemów związanych z JPK 06.10.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne i rachunkowe prowadzenia firm. Tym razem tematem raportu jest jednolity plik kontrolny,(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Jak rząd planuje zwiększyć wpływy budżetowe? Co to oznacza dla przedsiębiorców? 21.06.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne prowadzenia firm. Tym razem przedstawiamy rządowe plany na zwiększenie wpływów budżetowych i wyjaśniamy, co oznaczają(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

VAT w transakcjach transgranicznych 19.04.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, w której pragniemy się z Państwem podzielić kilkoma – w naszej ocenie ważnymi – zagadnieniami, które będą pomocne przy rozliczaniu podatku VAT z transakcji transgranicznych.
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Niestabilność systemu prawnego hamuje polskich przedsiębiorców. Legislatorzy niestety wciąż nie zdają sobie z tego sprawy, bijąc kolejne rekordy w produkcji prawa. Po poprzednich rekordowych latach mogłoby się wydawać, że tempo tworzenia nowych ustaw i rozporządzeń musi spaść, a obszarów które wymagają zmiany przepisów będzie coraz mniej. Tymczasem jest odwrotnie i polscy przedsiębiorcy jeszcze bardziej toną w gąszczu nowych przepisów.

 

Przemysław Polaczek Partner Zarządzający w Grant Thornton

Zamiana stawki 8% na 5% dla produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych oznaczałoby dla budżetu koszt maksymalnie kilkuset milionów złotych. Przy wpływach VAT na zakładanym na 2017 r. poziomie 143,5 mld zł – to bardzo niewielka kwota, tymczasem korzyść dla przedsiębiorców byłaby ogromna.

 

Małgorzata Samborska Doradca podatkowy, Dyrektor Zespołu Doradztwa dla Branży Artykuły Spożywcze i Napoje

Rynek Catalyst bez wątpienia pozostaje niekwestionowanym liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto również zaznaczyć, że nie zachwiały nim takie wydarzenia polityczne jak brytyjskie referendum w sprawie Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, polski rynek długu korporacyjnego, dzięki nieznacznej korelacji z zagranicą stanowi stabilną ofertę i ostoję dla inwestorów, charakteryzujących się awersją do ryzyka.

 

 

Rafał Śmigórski Partner w departamencie Doradztwa Transakcyjnego w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami