Purpurowy Informator, Raporty

Zmiany w ustawie o rachunkowości 04.04.2017

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu autorskich analiz prowadzonych przez ekspertów Grant Thornton.  W każdej publikacji omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Unijne dotacje uruchamiane zbyt wolno 27.03.2017

Do końca 2017 roku województwa rozdzielą bądź już rozdzieliły niespełna 10 mld zł unijnych funduszy dla firm, czyli 22 proc. całej planowanej na ten cel puli na lata 2014-2020(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Biurokratyczne ułatwienia dla pracodawców 26.01.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu jest pakiet zmian przepisów prawa pracy, które weszły w(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Minimalna stawka godzinowa 20.01.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu jest minimalna stawka godzinowa, która 1 stycznia 2017(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

10 najczęstszych problemów związanych z JPK 06.10.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne i rachunkowe prowadzenia firm. Tym razem tematem raportu jest jednolity plik kontrolny,(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Jak rząd planuje zwiększyć wpływy budżetowe? Co to oznacza dla przedsiębiorców? 21.06.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne prowadzenia firm. Tym razem przedstawiamy rządowe plany na zwiększenie wpływów budżetowych i wyjaśniamy, co oznaczają(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

VAT w transakcjach transgranicznych 19.04.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, w której pragniemy się z Państwem podzielić kilkoma – w naszej ocenie ważnymi – zagadnieniami, które będą pomocne przy rozliczaniu podatku VAT z transakcji transgranicznych.
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Zamknięcie roku. Obowiązki i odpowiedzialność prezesa firmy 21.03.2016

Z przyjemnością prezentujemy szóstą już część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne prowadzenia firm. Tym razem pokazujemy, jakie obowiązki spoczywają na kierowniku jednostki,(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami