Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe

Zniesienie obowiązku dokumentacyjnego do umów spółek osobowych 27.11.2018

Jednym z najczęściej zmienianych w ostatnich latach obszarów prawa podatkowego są regulacje dotyczące cen transferowych i obowiązków dokumentacyjnych z tym związanych. Podatnicy dopiero co uporali się z dokumentacjami za(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe

Ministerstwo Finansów znów szykuje zmiany w cenach transferowych 31.07.2018

Dynamika zmian przepisów w zakresie cen transferowych jest w ostatnich latach ogromna. Obecnie podatnicy sporządzają dokumentacje podatkowe na „nowych” zasadach, obowiązujących dla transakcji realizowanych w roku podatkowym 2017, natomiast(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych do umowy spółki osobowej wzbudza coraz więcej wątpliwości 11.06.2018

Obowiązujące od 2017 r. przepisy określające krąg podatników zobowiązanych do sporządzania dokumentacji cen transferowych w odniesieniu do umów spółek osobowych budzą liczne wątpliwości interpretacyjne. W ostatnim czasie pojawiło się(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Konsekwencje nieodpłatnych świadczeń w grupie kapitałowej 14.05.2018

Zdaniem Ministerstwa Finansów ocena, czy dane świadczenie, za które podmioty powiązane jako strony transakcji, nie ustaliły wprost wynagrodzenia, należy do tzw. świadczeń nieodpłatnych, zależy od całokształtu relacji ekonomicznych pomiędzy(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Wzór raportu CbCR – jakie dane trzeba gromadzić 30.05.2017

16 maja 2017 r. w biuletynie informacji publicznej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie szczegółowego zakresu danych przekazywanych w informacji o grupie podmiotów(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Country by Country Reporting weszło w życie w zmienionej formule 27.04.2017

Jak informowaliśmy Państwa w ramach wcześniejszej publikacji, Country by Country Reporting stanowi sprawozdanie na poziomie grupowym prezentujące m.in. informacje o wysokości dochodów i zapłaconego podatku przez grupę podmiotów należących do(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Limity kwotowe determinujące obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej – problemy praktyczne 20.03.2017

Od lat istotnym problemem, z którym borykają się podatnicy dokonujący transakcji z podmiotami powiązanymi, jest kwestia precyzyjnego określenia, dla których transakcji realizowanych z podmiotami powiązanymi występuje obowiązek dokumentacyjny, a(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe

Nowe regulacje w zakresie cen transferowych – teoria a praktyka 13.03.2017

Z naszych obserwacji wynika, że obszar cen transferowych od wielu lat był tematem zaniedbywanym zarówno przez organy podatkowe jak i przez niektórych przedsiębiorców. Mając na uwadze ilość i istotność ostatnich(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami