Doradztwo europejskie

Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw z Wielkopolski 31.05.2017

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa wielkopolskiego otrzymają wsparcie na przeprowadzenie inwestycji poprawiających ich efektywność energetyczną. W ramach konkursu będzie można zmodernizować procesy produkcyjne i posiadane budynki oraz(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Współpraca z Polską Wschodnią się opłaca 22.05.2017

Program Operacyjny Polska Wschodnia ogłosił drugą edycję konkursu na wsparcie inwestycyjne dla MŚP z terenu całej Polski, działających w ramach ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego z przedsiębiorstwem z terenu województw: lubelskiego,(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Działasz na Lubelszczyźnie? Są dotacje na opracowanie innowacyjnego produktu, usługi lub procesu! 22.05.2017

W ramach konkursu na badania celowe wsparciem zostaną objęte koszty przeprowadzenia badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na obszarze województwa lubelskiego.
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Szansa na dofinansowanie innowacji w Województwie Opolskim 22.05.2017

Po raz kolejny w perspektywie finansowej 2014 – 2020 Województwo Opolskie planuje dofinansować projekty innowacyjne w ramach Działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach RPO WO 2014 – 2020. Planowany w(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Innowacje w przedsiębiorstwach – rusza kolejna edycja Bonów na innowacje dla MŚP 19.05.2017

Na początku czerwca rusza kolejny nabór wniosków w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw” poddziałanie 2.3.2 „Bony na innowacje dla MSP”. Już od 8 czerwca przedsiębiorcy mający pomysł(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

„Szybka ścieżka” dla przedsiębiorstw, które otrzymały certyfikat „Seal of Excellence” 19.05.2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs dla przedsiębiorców w ramach programu „Szybka ścieżka”. Tym razem na wsparcie projektów mają szanse przedsiębiorstwa, które otrzymały Seal of Excellence w(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Drugi konkurs Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych 19.05.2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych (RANB).
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Przedsiębiorco, ochroń swoje pomysły! 15.05.2017

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny ogłosiła konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 2.3.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – „Ochrona własności przemysłowej”. W pierwszych dwóch(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami