Doradztwo europejskie

Na jakie wsparcie z funduszy UE będą mogli liczyć przedsiębiorcy w 2019 r.? 17.12.2018

Chociaż jesteśmy już za półmetkiem obowiązywania perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020, to Instytucje Finansujące dysponują jeszcze całkiem sporym budżetem do rozdysponowania. W 2019 r. najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Innowacyjne projekty na Podlasiu 02.08.2018

Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego przy pomocy funduszy unijnych będą mogli rozwinąć swoje firmy poprzez inwestycje w innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwach
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Sektor farmaceutyczny może liczyć na wsparcie! 02.08.2018

Od 3 sierpnia 2018 r. do 2 października 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaplanowało nabór wniosków dla przedsiębiorców na projekty badawczo-rozwojowe sektora farmaceutycznego  w ramach Działania 1.2(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Sieć otwartych innowacji w Programie Inteligentny Rozwój – konkurs na granty dla MŚP 02.08.2018

Konkurs na granty dla MŚP na pokrycie kosztów transferu technologii w obszarze innowacji produktowej lub procesowej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa II Wsparcie otoczenia i(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Dotacje dla przedsiębiorców i jednostek naukowych na badania przemysłowe 30.07.2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia z Województwem Łódzkim pn. „Łódzkie w dobrym zdrowiu” ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie działań w zakresie prowadzenia badań przemysłowych w(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Dofinansowanie na badania przemysłowe i prace rozwojowe dla MŚP 30.07.2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejną w tym roku edycję naboru wniosków w ramach konkursu 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa MŚP” Programu Operacyjnego Inteligentny(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Wsparcie inwestycji wielkopolskich przedsiębiorstw 06.07.2018

W sierpniu i we wrześniu 2018 r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa wielkopolskiego będą mogły ubiegać się o wsparcie przeprowadzenia inwestycji wzmacniających ich konkurencyjność. W ramach konkursu(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Dofinansowanie procesów badawczo-rozwojowych w kujawsko-pomorskim 14.05.2018

Pod koniec kwietnia Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił nabór projektów dla przedsiębiorców na projekty dotyczące zaplecza i prac B+R w ramach Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Schemat: Rozwój sfery(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami