Doradztwo europejskie

430 mln zł na współpracę MŚP w Polsce Wschodniej 11.04.2017

Od maja do sierpnia 2017 r. w Polsce Wschodniej trwa nabór wniosków w konkursie skierowanym do konsorcjów MŚP w zakresie tworzenia produktów sieciowych.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Badania, rozwój i innowacje – dotacje dla firm z woj. śląskiego 07.04.2017

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości 30 marca 2017 r. ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Ekspansja przez innowacje – wsparcie dla firm z rejonu pomorza 07.04.2017

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. 31 marca 2017 r. ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Wsparcie realizacji prac badawczo-rozwojowych w ramach drugiej edycji konkursu GameINN 05.04.2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – Sektorowe programy B+R, Program sektorowy: GAMEINN.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw 04.04.2017

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Nawet 550 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na strategię eksportową dla MŚP 04.04.2017

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – „Internacjonalizacja MŚP”

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Czym jest i jak rozumieć działalność badawczo – rozwojową 10.03.2017

Rozwój działalności badawczo-rozwojowej ma kluczowe znaczenie dla wzrostu innowacyjności gospodarki. Cel, jaki w tym zakresie musi osiągnąć Polska, to wielkość nakładów na badania i rozwój w 2020 r. na(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Jestem duży czy mały, wielkość firmy z perspektywy przepisów UE 17.02.2017

Dotacje unijne skierowane do przedsiębiorców mają często określone – w zależności od wielkości firmy – zróżnicowane możliwości jej otrzymania i poziomy dofinansowania. Dlatego też szczególnie ważnym etapem przygotowującym firmę do ubiegania się o(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami