Doradztwo finansowe

Dajcie pracownikom cele, a je zrealizują! Key Performance Indicators- potrzeba i konieczność. 23.05.2018

Sprawny system wyznaczania celów zarządczych oraz monitorowania sytuacji jest dla wielu firm wyzwaniem, z którym nie wszyscy sobie samodzielnie radzą. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów, w których stał się on(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo finansowe

Czy jesteś na bieżąco z wynikami swojego przedsiębiorstwa? 27.04.2018

By w pełni racjonalnie podejmować codzienne decyzje biznesowe trzeba mieć pewność, że jest się w posiadaniu wszystkich aktualnych informacji o kondycji własnego przedsiębiorstwa. Bieżące monitorowanie wyników jest zatem koniecznością.(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo finansowe

Test na utratę wartości, czyli gorący okres z MSR 36 w zimowej scenerii 07.12.2017

Utrata wartości aktywów stwierdzona w trakcie badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta może być niemiłym zaskoczeniem. By ograniczyć ryzyko wystąpienia takiej sytuacji, warto systematycznie analizować kondycję przedsiębiorstwa oraz wyceniać(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo finansowe

Rozdwojenie jaźni, czyli sporządzanie wycen w procesach przejęć w ramach jednej grupy kapitałowej 08.11.2017

Czy można oszacować rynkową wartość podmiotów w sytuacji prowadzenia transakcji w warunkach nierynkowych? Czy wówczas nie można, albo nie należy przeprowadzać wyceny? A może wręcz przeciwnie jest ona kluczem(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami