Filtruj:

Doradztwo podatkowe
megaphone_orange

Od 1 marca 2017 r. interpretacje indywidualne na nowych zasadach 17.02.2017

Z dniem 1 marca wchodzą w życie przepisy, na mocy których kompetencje organów podatkowych i celnych przejmie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Zmieni się wiele procedur, w tym wydawanie interpretacji(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 39 15.02.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe
blue books

Akcyza w nowej strukturze KAS 13.02.2017

Przez ponad 13 lat zadania w zakresie poboru akcyzy i kontroli wyrobów akcyzowych realizowała Służba Celna. Już wkrótce, bo od 1 marca, zadania te w związku z wielką reformą(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe
door_orange

Wynajmujący zapłacą więcej 13.02.2017

Organy podatkowe zaostrzają stanowisko w sprawie najmu prywatnego i coraz częściej odmawiają możliwości opodatkowania go 8,5% ryczałtem. Przykładem takiego stanowiska jest wydana 13 stycznia 2017 r. interpretacja podatkowa, z(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 38 08.02.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe
purse_lavendar

Jednorazowa amortyzacja, czyli 100 000+ dla firm 06.02.2017

Ministerstwo Finansów podjęło pierwszy krok w kierunku korzystnej dla podatników zmiany zasad rozliczania w kosztach podatkowych odpisów amortyzacyjnych. Do Rządowego Centrum Legislacji (RCL) trafił projekt ustawy o zmianie ustawy(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe
regulations_lime

Opodatkowanie pożyczek VAT nie dla podmiotów powiązanych? 03.02.2017

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym odmówił podatnikowi udzielającemu pożyczki innej spółce z grupy opodatkowania transakcji VAT. Warto go skomentować z uwagi na częstotliwość podobnych transakcji i konsekwencje(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe
NuclearPlant_purple

Opinia Rzecznika TSUE ws. zwolnień energii od akcyzy 03.02.2017

Zgodnie z przepisami ustawy o podatku akcyzowym zwalnia się od akcyzy energię elektryczną wykorzystywaną do celów redukcji chemicznej, w procesach elektrolitycznych, w procesach metalurgicznych oraz w procesach mineralogicznych (art.(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami