Publikacje
Filtruj:
Doradztwo podatkowe
GraphScreen_steel

Licencja użytkownika końcowego a certyfikat rezydencji26.09.2016

Po zaskakującej interpretacji podatkowej dotyczącej elektronicznych certyfikatów rezydencji Ministerstwo wychodzi naprzeciw podatnikom i ułatwia rozliczenia z tytułu podatku u źródła od niektórych programów komputerowych. Interpretacja, w której potwierdzono brak(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
shopping-cart_olive

Podatek handlowy zawieszony, ale może powrócić w innej formie23.09.2016

20 września 2016 r. sieci handlowe odetchnęły z ulgą. Tego dnia Minister Finansów ogłosił, że, zgodnie z nakazem Komisji Europejskiej, Polska zawiesi pobór podatku od sprzedaży detalicznej (potocznie nazywanego(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
petrol-pump_emerald

Oleje opałowe – ważny wyrok16.09.2016

Dzień 8 sierpnia 2016 r. na pewno będzie pamiętny dla wielu tych przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność gospodarczą w zakresie olejów opałowych. W tym dniu ogłoszono bowiem w Dzienniku Urzędowym(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 2915.09.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
cogs 5

JPK – czas na małych i średnich05.09.2016

25 sierpnia 2016 roku minął pierwszy w historii polskiego systemu podatkowego termin na złożenie ewidencji zakupu i sprzedaży VAT (JPK_VAT) w postaci elektronicznej, odpowiadającej strukturze logicznej zaprezentowanej przez Ministerstwo(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
checklist_red

Elektroniczny certyfikat rezydencji nie pozwala na obniżenie podatku u źródła05.09.2016

Fiskus w niedawno wydanej interpretacji stwierdził, że jeżeli podatnik ma możliwość pozyskania ważnego i honorowanego w danym kraju certyfikatu rezydencji kontrahenta w wersji papierowej i elektronicznej, wówczas tylko wersja(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
Sack_yellow

Noclegi pracowników delegowanych bez przychodu05.09.2016

Noclegi pracowników delegowanych sfinansowane przez pracodawcę od lat wzbudzają wątpliwości podatkowe. Organy, w oparciu o często cytowany w kontekście nieodpłatnych świadczeń stanowiących przychód pracownika wyrok Trybunału Konstytucyjnego, rozstrzygały niejednolicie(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 2831.08.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Finansowanie letnich dyscyplin olimpijskich w Polsce opiera się na dosyć jasnych kryteriach. Najwięcej środków z budżetu państwa otrzymują dyscypliny, które osiągają najlepsze wyniki na arenie międzynarodowej i najlepiej rokują na przyszłość.

SzymonWróblewski Partner

Sezon 2015/16 pokazał, że kluby piłkarskiej Ekstraklasy zmieniły nieco swoją politykę transferową. Kluby nie sprzedawały swoich najlepszych zawodników, chcąc utrzymać ich jak najdłużej w zespole, tak aby przyczynili się do sukcesu sportowego oraz zwiększyli jeszcze swoją wartość na rynku transferowym. W połączeniu z regularnym w ostatnich latach wzrostem wydatków na wzmocnienia świadczy to o tym, że kluby zaczynają myśleć bardziej długoterminowo.

Jan Letkiewicz PartnerZarządzający w Grant Thornton, Radca Prawny

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami