Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 45 23.05.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Ulga B+R: opłacalne centrum badawczo-rozwojowe 22.05.2017

Rząd nie ustaje w wysiłkach zmierzających do podniesienia atrakcyjności tzw. ulgi badawczo-rozwojowej (Ulga B+R), czyli ulgi w podatku dochodowym polegającej na odliczeniu od podstawy opodatkowania wydatków na prace B+R(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Odliczenie 100% w ramach ulgi B+R już od 2018 r. 15.05.2017

Opublikowany 10 maja 2017 r. projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej zawiera propozycje zmian w przepisach o uldze B+R. Dotyczą one m.in.(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

„Moda” na interpretacje maleje 15.05.2017

W minionym roku zmalała istotnie liczba wniosków o wydanie interpretacji prawa podatkowego. Z uwagi na obowiązującą klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania, należy spodziewać się tego trendu również w tym roku.(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 44 10.05.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Zwolnienie z podatku u źródła tylko z tytułu wypłat na rzecz rzeczywistego właściciela należności 08.05.2017

W celu zastosowania zwolnienia od podatku u źródła dla odsetek lub należności licencyjnych niezbędne jest, aby podmiot na rzecz którego wypłacane są środki był ich rzeczywistym właścicielem. Status rzeczywistego(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Dokumenty budowlane, architektoniczne i księgowe a podatek od nieruchomości 08.05.2017

Ustawę o podatkach i opłatach lokalnych cechuje brak spójności z przepisami ustaw, do których ta ustawa odsyła. Nabiera to szczególnego znaczenia w przypadku posługiwania się różnego rodzaju dokumentami sporządzanymi(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Rozpoczęto elektroniczne weryfikacje JPK_VAT! Ministerstwo Finansów wzywa podatników 27.04.2017

Na stronach internetowych Ministerstwa Finansów pojawił się komunikat dotyczący JPK. W najnowszym komunikacie możemy przeczytać, że MF przeprowadziło weryfikację przesłanych JPK_VAT za luty 2017 roku. Do przeprowadzenia weryfikacji użyto(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami