Publikacje
Filtruj:
Doradztwo podatkowe
newtons cradle_burgundy

Za jaką cenę mógłbym sprzedać swoją firmę?13.05.2016

Wartość przedsiębiorstwa można szacować nie tylko ze względu na jego potencjał wzrostu, tak jak to dzieje się w przypadku metod dochodowych, ale także przyjmując za punkt odniesienia rynek, na(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe
pen_and_pencil_purple

Opracowanie wielostronnego instrumentu modyfikującego porozumienia dwustronne13.05.2016

Działanie 15 modyfikuje istniejące dwustronne umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w celu wdrożenia instrumentu wielostronnego, co będzie miało efekt równoważny ze zmianą tysięcy zawartych UPO. Pozwoli to na zwiększenie(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
jigsaw_puzzle_green

Próbki pełnowartościowe mogą być bez VAT10.05.2016

Nieodpłatne przekazywanie próbek towarów w ramach akcji promocyjnych od wielu lat rodzi spory interpretacyjne między organami podatkowymi a podatnikami. Szczególne wątpliwości budzi to, czy pełnowartościowe towary mogą być traktowane(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
paragraph sign_fuchsia

Postępowanie dowodowe w postępowaniu wznowieniowym10.05.2016

WSA w Bydgoszczy, w wyroku z 5.04.2016 r. sygn. akt I SA/Bd 60/16, nie zgodził się z organami podatkowymi, iż te zasadnie odmówiły uchylenia decyzji ostatecznej w postępowaniu wznowieniowym,(...)
Czytaj więcej →
Ceny transferowe, Doradztwo podatkowe
cogs 5

Poprawa efektywności mechanizmów rozwiązywania sporów05.05.2016

Po wprowadzeniu innych środków BEPS, międzynarodowe spory podatkowe będą występowały częściej. Obecnie spory takie są rozstrzygane zgodnie z procedurą wzajemnego porozumiewania się (MAP). System ten, cechuje jednak nadmierna powolność(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
LeafySprout_mustard

Nowe ograniczenia w obrocie ziemią rolną objęły również zbywanie udziałów i akcji oraz połączenia spółek05.05.2016

1 maja 2016 r. skończył się 12 letni okres przejściowy dotyczący zasad nabywania polskiej ziemi rolnej przez cudzoziemców. Polska nie mogła już dalej w sposób preferencyjny traktować polskich podmiotów.(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
Piggy bank_lime

Kiedy rabat jest przychodem pracownika?05.05.2016

Marcowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie został odczytany jako sygnał, że każdy rabat, dostępny wyłącznie pracownikom, stanowi ich przychód. Wynikałoby z tego, że wszystkie wykorzystane rabaty pracownicze rodzą(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
magazine_yellow

Podpis prezesa na deklaracji nie zawsze uchroni przed odpowiedzialnością05.05.2016

Każda osoba zajmująca się profesjonalnym prowadzeniem spraw finansowych innych podmiotów spotkała się z sytuacją, w której w konflikcie ze sobą stanęły decyzje biznesowe oraz poprawność i rzetelność dokumentacji księgowej.(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Obecne pokolenie przedsiębiorców to w znakomitej większości pokolenie biznesowych pionierów. Nic nie dostali. Wszystko wyszarpali, wywalczyli. Każdy z nich miał na początku swojej drogi wyłącznie pomysł i zapał. Tyle wystarczyło, aby dziś stać na czele potężnych firm.

Tomasz Wróblewski Partner Zarządzający

Oczywiście, nie każdy akt prawny, jaki jest przyjmowany, dotyczy każdego obywatela i każdego przedsiębiorcę. Jednak żeby się o tym dowiedzieć, czy dany akt dotyczy mnie lub mojej firmy, powinienem ten akt przynajmniej pobieżnie przejrzeć. O ile wielkie korporacje mogą sobie na to pozwolić, o tyle drobni przedsiębiorcy nie są w stanie przebrnąć przez tak potężną masę nowych przepisów. Oznacza to, że większość polskich firm jest stale, systemowo narażona na ryzyko łamania prawa, bo zwyczajnie nie jest w stanie się z tym prawem zapoznać.

 

Grzegorz Maślanko Partner w Grant Thornton, Radca Prawny