Publikacje
Filtruj:
Doradztwo podatkowe
house icon_terracotta

Wycofanie nieruchomości z działalności spółki cywilnej 29.11.2016

Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega generalnie każde nieodpłatne przekazanie towaru należącego do przedsiębiorstwa, w tym także wszelkie inne darowizny, z którym wiąże się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel,(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
education 4_purple

Planowane zmiany w akcyzie 29.11.2016

Zwolnienia od akcyzy i stosowanie zerowej stawki, uzależnione jest m.in. od wystawienia dokumentu dostawy w formie papierowej. Zgodnie z planowanymi zmianami ma on zostać zastąpiony dokumentem elektronicznym.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 34 23.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
diploma_emerald

Rewolucje w interpretacjach indywidualnych 21.11.2016

Sejm pracuje nad dwiema ustawami znacząco zmieniającymi zakres ochrony prawnej wynikającej z interpretacji indywidualnych prawa podatkowego. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców zakłada(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
regulations_lime

Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej na ostatniej prostej 14.11.2016

W dniu 21 października 2016 r. Sejm uchwalił ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (dalej: Ustawa KAS) oraz ustawę – przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Obecnie posłowie rozpatrują(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 33 09.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
car-icons_burgundy

Zmiany w akcyzie samochodowej 07.11.2016

Od 2004 roku podstawowe zasady opodatkowania akcyzą samochodów osobowych były niezmienne. Coraz częściej jednak mówi się o zamiarach wprowadzenia istotnych zmian w tym zakresie. Znane są już główne założenia(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
envelope_blue

W przyszłym roku trudniej o zwroty VAT 07.11.2016

Wszystko wskazuje na to, że procedowane obecnie w sejmie projekty ustaw wprowadzą nowe rygory związane ze zwrotami podatku VAT. Trudniej będzie uzyskać przyspieszony zwrot VAT w terminie 25 dni, a(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Polski sprzęt audio sprzedawany jest na całym świecie i niejednokrotnie za granicą cieszy się lepszą opinią niż w kraju. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez polskich producentów cieszą się uznaniem na konkurencyjnych rynkach w Wielkiej Brytanii, USA czy Japonii, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów

 
 

Paweł Zaczyński Dyrektor zespołu doradztwa dla branży nowe technologie, media i telekomunikacja w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami