Doradztwo podatkowe

Interpretacje na niekorzyść podatnika z aprobatą Ministerstwa Finansów 24.04.2017

Ministerstwo Finansów potwierdziło prawidłowość wniosków raportu Grant Thornton „Fiskus nadal nie ma wątpliwości” – drugiego już opracowania z cyklu Purpurowy Kalkulator dotyczącego niestosowania zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Dostawy o charakterze ciągłym mogą być rozliczane okresowo 18.04.2017

Wyrokiem z dnia 11 kwietnia 2017 r. (sygn. akt I FSK 1104/15) Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że strony mogą umówić się na okresowe rozliczanie powtarzalnych dostaw towarów, a w(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 42 13.04.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Spór z organem o 100% odliczanie VAT w związku z eksploatacją samochodu osobowego 10.04.2017

Według Ministra Rozwoju i Finansów przesłanka wyłącznego wykorzystywania pojazdu do celów prowadzenia działalności gospodarczej,  powinna być rozpatrywana w kategoriach obiektywnych. Wprawdzie twierdzi, że wynajem samochodów pracownikom stanowi niewątpliwie wykorzystywanie(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Już od 18 kwietnia obowiązuje system monitorowania przewozu 07.04.2017

W dniu 31 marca Prezydent RP podpisał uchwaloną w dniu 9 marca ustawę o systemie monitorowania przewozu towarów. Została ona opublikowana 3 kwietnia (Dz. U. poz. 708) i wejdzie(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Czy zbliża się koniec sporu o koszty pracownicze w ramach ulgi B+R? 04.04.2017

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że w najbliższym czasie można spodziewać się wydania interpretacji ogólnej w zakresie zasad ustalania wysokości kosztów pracowniczych stanowiących tzw. koszty kwalifikowane w ramach(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Grupowanie PKWiU powinien określić Organ podatkowy 04.04.2017

Od początku funkcjonowania Ustawy VAT podatnicy zmagają się z problemem, jak określić właściwe grupowanie PKWiU. Zależy od tego możliwość zastosowanie jednej ze stawek obniżonych, a także kwestia szczególnie istotna(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 41 31.03.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami