Publikacje
Filtruj:
Doradztwo podatkowe
safe_lavendar

Jakie straty w kosztach?17.10.2016

Nieodłączonym, choć niepożądanym elementem prowadzenia każdej działalności gospodarczej jest powstawanie strat i uszczerbków na majątku. W większości przypadków na te zdarzenia podatnik nie ma wpływu, co nie oznacza jednak,(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
bottles_red

Alkohol skażony – powracający temat17.10.2016

Znaczne obciążenie alkoholu podatkami powoduje, że jego produkcją i dystrybucją interesuje się szara strefa. Źródłem do pozyskiwania nieobciążonego akcyzą alkoholu stały się alkohole skażone, które (po odkażeniu) trafiają do(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
paragraph sign_fuchsia

Przełomowe stanowisko Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kompensat13.10.2016

W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze interpretacje Ministra Rozwoju i Finansów potwierdzające, że podatnicy, którzy dokonują kompensat zobowiązań o wartości przekraczającej 15.000 zł, będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 3112.10.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
envelope_blue

Od nowego roku o certyfikat rezydencji poprosimy kontrahenta jeszcze częściej10.10.2016

27 września 2016 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa zmieniająca ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
stack of books

Zbliżają się ważne zmiany w VAT28.09.2016

23 września 2016 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (nr z wykazu(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje
gavel

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 3028.09.2016

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe
GraphScreen_steel

Licencja użytkownika końcowego a certyfikat rezydencji26.09.2016

Po zaskakującej interpretacji podatkowej dotyczącej elektronicznych certyfikatów rezydencji Ministerstwo wychodzi naprzeciw podatnikom i ułatwia rozliczenia z tytułu podatku u źródła od niektórych programów komputerowych. Interpretacja, w której potwierdzono brak(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

CFO zdają sobie sprawę, że aby utrzymać najbardziej wykwalifikowanych pracowników, czyli tych generujących największą wartość dodaną dla przedsiębiorstwa, będą musieli zaproponować im lepsze warunki finansowe. Dyrektorzy finansowi spodziewają się więc, że nie tylko przychody będą spadać, ale też koszty pracy będą rosnąć.

 

TomaszWróblewski Partner Zarządzający Grant Thornton

Z jednej strony cieszy, że zrównoważony rozwój to koncepcja rozwoju firm, która nie tylko dotarła do Polski, ale wskazywana jest jako newralgiczny obszar w przyszłości. Symptomatyczne jest, że dla zarządów przedsiębiorstw w UE ten obszar jest zdecydowanie mniej istotny. Wydaje się, że wynika to z faktu, że polscy zarządzający jeszcze lekcji w zakresie zrównoważonego rozwoju nie odrobili. Jednocześnie uznają – słusznie – że zapewnienie trwałego rozwoju firmy wymaga wciągnięcia tego tematu do agendy najwyższego kierownictwa.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton, Radca Prawny

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami