Doradztwo podatkowe

Problem z ustaleniem charakteru gruntu dla celów VAT 18.10.2018

Ocena dostawy gruntów pod kątem istnienia obowiązku naliczenia podatku VAT nie należy do łatwych. Bowiem obowiązek podatkowy należy rozpatrywać albo przez pryzmat pierwszego zasiedlenia w odniesieniu do zabudowań znajdujących(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

30 października dowiemy się, co dalej z limitem ZUS 16.10.2018

Sprawa zniesienia ograniczenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (tzw. limit ZUS), gorąca pod koniec 2017 r., odżywa po niemal roku przerwy. 30 października 2018 r. o 10:00 Trybunał(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Zmiany w zakresie procedury uproszczonej VAT w imporcie 15.10.2018

Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, udostępniony na stronie internetowej RCL i datowany na dzień 6 września br., zakłada zmianę tej ustawy w zakresie regulacji dotyczących(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Wydatki na produkcję bez limitu – korzystne stanowisko fiskusa 09.10.2018

Obowiązujące od 1. stycznia 2018 r. przepisy o limitowaniu wydatków na usługi niematerialne nabywane od podmiotów powiązanych doczekały się linii orzeczniczej. Wiadomości są tradycyjnie dwie: dobra i zła. Zła(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Sprawozdania finansowe w formie elektronicznej od 1. października 2018 r. – czy na pewno? 05.10.2018

Komunikat Ministerstwa Finansów rozwiewa (prawie) wszystkie wątpliwości.
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Kasy fiskalne online – czy jest się czego bać? 02.10.2018

Resort finansów planuje w nieodległej przyszłości wprowadzić dość rewolucyjne zmiany w zakresie ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Zgodnie z projektem ustaw, obecnie używane przez podatników kasy fiskalne mają być(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Hipotetyczne odsetki od zatrzymanych zysków powiększą koszty podatkowe 25.09.2018

W ramach obszernego projektu nowelizacji ustaw podatkowych z dnia 24. sierpnia 2018 r. Ministerstwo Finansów w przeważającym stopniu proponuje wprowadzenie przepisów mających na celu zwiększenie obciążeń podatkowych, czy nałożenie(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Najem nieruchomości przez spółkę holdingową to już zarządzanie 18.09.2018

Aktywność spółki holdingowej w zakresie zarządzania spółkami zależnymi pozwala na odliczenie podatku VAT. W wyroku z dnia 5 lipca 2018 r. (sprawa C-320/17 Marle Participations) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami