Kancelaria prawna

Przedsiębiorco, czy odpowiednio chronisz tajemnicę swej firmy? 23.10.2018

W dniu 4 września 2018 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz niektórych innych ustaw (dalej(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Kolejne zmiany w zakresie sporządzania i składania sprawozdań finansowych od 1. października 2018 r. 28.08.2018

1 października 2018 r. wejdzie w życie kolejna pula przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (dalej(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Złożenie sprawozdania finansowego
za 2017 r. 03.07.2018

Wraz z końcem czerwca upłynął ustawowy termin na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych dla podmiotów, których rok obrotowy zakończył się dnia 31 grudnia 2017 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami,(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Jak złożyć sprawozdanie finansowe za 2017 r.? 10.05.2018

15 marca 2018 r. weszły w życie przepisy modyfikujące w istotny sposób dotychczasowy tryb składania rocznych sprawozdań finansowych do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez sądy rejestrowe oraz(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Sprzedaż biznesu – ostateczność, czy nowe życie dla firmy 19.04.2018

Nie można w rozważaniach o sukcesji lub szerzej – o przyszłości rodzimego biznesu – nie brać pod uwagę alternatywy w postaci sprzedaży firmy. Należałoby wręcz stwierdzić, że wybór pomiędzy zbyciem(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Konstytucja Biznesu coraz bliżej 04.04.2018

Konstytucja Biznesu, to pakiet pięciu ustaw regulujących – w sposób kompleksowy – zasady wykonywania działalności gospodarczej w Polsce, wśród których centralne miejsce zajmuje ustawa prawo przedsiębiorców, mająca zastąpić –(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowe obowiązki dla przedsiębiorców 14.03.2018

Już od jutra, tj. od 15 marca 2018 r. wejdzie w życie znakomita część przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Zarząd sukcesyjny rozwiązaniem problemów firm rodzinnych w zakresie sukcesji biznesu? 07.02.2018

We wtorek, 6 lutego 2018 r. Rada Ministrów przyjęła sporządzony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (wcześniej: Ministerstwo Rozwoju) projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, wchodzącej w skład(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami