Konsulting, Zarządzanie projektami

Pracownicy 45+ – czas, by postawić na doświadczenie w Twojej organizacji 05.12.2018

Pracodawcy zauważyli już, że na dłuższą metę dużo bardziej opłaca się im postawić na doświadczenie, odpowiedzialność, lojalność i chęć dzielenia się wiedzą. A to jest właśnie to co utożsamiają(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Dyrektywa NIS, czyli nowe CYBERobowiązki firm 05.12.2018

Wiosną tego roku przez polskie firmy przetoczyła się „akcja RODO”. Choć nie jest o tym teraz aż tak głośno, właśnie rozpoczyna się druga, pod wieloma względami podobna rewolucja związana(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Polskie firmy znowu wierzą w euro 21.08.2018

Biznes zapomina o słabościach unijnej waluty. Już trzy czwarte średnich i dużych przedsiębiorstw chciałoby, by Polska zamieniła złotego na euro.
Czytaj więcej →
Konsulting

Nie szukaj rąk do pracy, wykorzystaj dane i zwiększ wydajność magazynu oraz produkcji 03.04.2018

Trudność ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, zarówno biurowych, jak i fizycznych, stanowi obecnie poważny problem dla przedsiębiorstw. Cześć przedsiębiorców próbuje radzić sobie z tym ograniczeniem, współpracując z agencjami zatrudnienia lub(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Jak obniżyć zapasy o 20% dzięki wykorzystaniu danych? 14.03.2018

Skąd te zapasy? Celem utrzymywania zapasów jest budowanie bufora między nieprzewidywalnym popytem a zdolnościami produkcyjnymi przedsiębiorstwa. Zagadnienie to wydaje się pozornie łatwe, a większość metod zarządzania zapasami została opracowana już(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia z zarządzania projektami? 07.12.2017

Przełom roku to czas podsumowań, planowania budżetów szkoleniowych oraz programów rozwoju dla pracowników. W każdej organizacji istnieje potrzeba zarządzania projektami, czyli profesjonalnego, metodycznego realizowania zadań. Dzięki zawodowemu przygotowaniu kierowników projektów(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Gruby portfel – pojęcie względne 23.11.2017

Wszyscy chcielibyśmy mieć jak najgrubszy portfel. Najgrubszy jednak nie zawsze znaczy najbardziej wartościowy. Każda organizacja jest ograniczona dostępem do zasobów i może realizować tylko niektóre, wybrane inicjatywy. Wdrożenie skutecznego(...)
Czytaj więcej →
Konsulting

Dlaczego wydając miliony na budowanie zaangażowania pracowników kupujemy tak niewiele? 23.11.2017

Temat budowania zaangażowania pracowników od lat nabiera na znaczeniu. Stał się on nie tylko pewnego rodzaju modą, ale bez wątpienia jest kluczowym wyznacznikiem efektywności przedsiębiorstwa. Organizacje przeznaczają miliony na(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami