Outsourcing finansowo-księgowy

Nowe struktury e-Sprawozdań 15.10.2018

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe wersje struktur sprawozdań finansowych. Uwzględnione zostały wybrane sugestie zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych, które dotyczą pewnych elementów w plikach XML.
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Jak rozliczać sprzedaż i zakupy w programie Allegro Smart!? 11.10.2018

Pod koniec sierpnia platforma handlowa Allegro.pl uruchomiła program Allegro Smart!, który sprowadza się do wykupienia rocznego pakietu na 365 przesyłek towarów o określonej minimalnej wartości od sprzedawców spełniających sprecyzowane(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na październik 25.09.2018

Specyfika zawodu księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Struktury logiczne sprawozdań finansowych od 1. października 2018 roku 24.09.2018

Od 1. października 2018 roku wchodzą w życie przepisy zobowiązujące podmioty prowadzące księgi rachunkowe do sporządzania sprawozdań finansowych w postaci struktury logicznej oraz formacie udostępnionym w Biuletynie Informacji Publicznej.(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na wrzesień 11.09.2018

Specyfika zawodu księgowego i kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Czas na złożenie uproszczonego sprawozdania CIT-TP i planowane zmiany, czyli TP-R 10.09.2018

Do 30. września 2018 roku trzeba będzie złożyć uproszczone sprawozdanie CIT-TP.
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Kaucja gwarancyjna w przypadku towarów wrażliwych 03.09.2018

Kaucja gwarancyjna stanowi zabezpieczenie zapłaty podatku wraz z odsetkami za zwłokę oraz wyłącza odpowiedzialność  składającego podmiotu za zaległości podatkowe nabywcy.
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Wszystko, co trzeba wiedzieć o JPK_KR 24.07.2018

Już 1 lipca br. średni, mali i mikro – przedsiębiorcy, dołączyli do grona podatników, którzy są zobowiązani przesyłać organom podatkowym na żądanie pliki JPK_KR.
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami