Outsourcing finansowo-księgowy

Wszystko, co trzeba wiedzieć o JPK_KR 24.07.2018

Już 1 lipca br. średni, mali i mikro – przedsiębiorcy, dołączyli do grona podatników, którzy są zobowiązani przesyłać organom podatkowym na żądanie pliki JPK_KR.
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

PPE – o co najczęściej pytają nas przedsiębiorcy 23.07.2018

Oszczędzanie to wyzwanie, przed którym stoi każdy, przyszły emeryt. Od 1999 roku pracodawcy mają możliwość pomagania pracownikom w oszczędzaniu, poprzez tworzenie Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). Na wzór tego rozwiązania(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Przyspieszony zwrot podatku VAT 02.07.2018

Czynni podatnicy podatku VAT zobowiązani są do wykazywania na podstawie prowadzonych rejestrów sprzedaży oraz zakupu VAT wartości podatku VAT należnego oraz podatku VAT naliczonego osiągniętego w danym okresie rozliczeniowym.(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Podatek u źródła – pobór podatku, zwolnienia, certyfikat rezydencji 11.06.2018

Polskie przedsiębiorstwa kupujące usługi od podmiotów mających swoją siedzibę poza terytorium Polski powinny pamiętać o zweryfikowaniu danych transakcji pod kątem powstania obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego, tzw. podatku u źródła.(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Purpurowy Informator, Raporty

Mechanizm podzielonej płatności (split payment) 08.06.2018

Kolejna zmiana ustawy o podatku VAT wprowadza nowe rozwiązanie – dodatkową metodę dokonywania płatności – mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Przepisy o split payment, czyli mechanizmie podzielonej płatności(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Ulga na złe długi 23.05.2018

Procedura ulgi na złe długi uregulowana została w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Umożliwia ona przedsiębiorcy, który nie otrzymał od kontrahenta(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Przedsiębiorco, sprawdź czy pomoc de minimis jest dla Ciebie 23.04.2018

Pomoc de minimis to forma wsparcia sektora MŚP, czyli sektora małych i średnich przedsiębiorstw oferowana przez Państwo. W jego skład zgodnie z załącznikiem do Zalecenia Komisji z dnia 6(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Procedura MOSS 19.02.2018

Procedura MOSS to mały punkt kompleksowej obsługi (z ang. Mini One Stop Shop). Dotyczy ona usług telekomunikacyjnych, usług nadawczych radiowych i telewizyjnych oraz usług elektronicznych. Szczegółowo zakres usług,  dla(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami