Outsourcing finansowo-księgowy

Limitowana wysokość kosztów uzyskania przychodów związanych z nabywaniem usług niematerialnych 16.08.2017

Minister Rozwoju i Finansów w dniu 12 lipca 2017 roku na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji zamieścił obszerny projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych, którego jednym(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Obowiązek przekazywania Krajowej Administracji Skarbowej dobowych wyciągów z konta 04.07.2017

23 maja 2017 roku na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji, Minister Rozwoju i Finansów opublikował projekt ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa, którego jednym z założeń(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Leasing – jak rozróżnić operacyjny od finansowego? 12.06.2017

Leasing jest tematem bardzo obszernym. Można by napisać wiele artykułów, a nawet książkę, a temat nadal byłby niewyczerpany. Ja skupiłam się na najważniejszych cechach oraz różnicach dotyczących leasingu operacyjnego(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Nie zapominajmy o profesjonalizmie w księgowości 22.05.2017

Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości, jest zbiorem zasad etycznych właściwych dla wykonywania zawodu w dziedzinie rachunkowości. Celem kodeksu jest tworzenie wizerunku zawodu w dziedzinie rachunkowości jako zawodu zaufania publicznego.(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Rozliczenie WNT przez podatnika zwolnionego z VAT 04.04.2017

Z każdym rokiem wzrasta liczba przeprowadzanych transakcji z kontrahentami z Unii Europejskiej. Transakcje te rodzą wiele pytań wśród polskich przedsiębiorców. Co do zasady głównie podatnicy VAT zarejestrowani jako czynni(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Ubezpieczenie zdrowotne członków rodziny – przywilej czy obowiązek? 13.03.2017

Teoretycznie, wydaje się oczywiste, że osoby obowiązkowo ubezpieczone są zobowiązane do tego, aby zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego swoich najbliższych nieposiadających własnego tytułu do ubezpieczenia. Nie mniej jednak niejednokrotnie zdarzają(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Od 2017 r. trudniej o zwrot VAT w przyspieszonym terminie 10.03.2017

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, poszerzeniu uległ katalog warunków pozwalających na uzyskanie zwrotu VAT w 25-dniowym terminie. W(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Amortyzacja jednorazowa – ulga dla firm de minimis 20.02.2017

Możliwość dokonywania przyspieszonej amortyzacji od wartości początkowej środków trwałych stanowi formę ulgi inwestycyjnej dla podatników podatków dochodowych i jednocześnie formę pomocy de minimis udzielanej w zakresie i na zasadach(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Niestabilność systemu prawnego hamuje polskich przedsiębiorców. Legislatorzy niestety wciąż nie zdają sobie z tego sprawy, bijąc kolejne rekordy w produkcji prawa. Po poprzednich rekordowych latach mogłoby się wydawać, że tempo tworzenia nowych ustaw i rozporządzeń musi spaść, a obszarów które wymagają zmiany przepisów będzie coraz mniej. Tymczasem jest odwrotnie i polscy przedsiębiorcy jeszcze bardziej toną w gąszczu nowych przepisów.

 

Przemysław Polaczek Partner Zarządzający w Grant Thornton

Zamiana stawki 8% na 5% dla produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych oznaczałoby dla budżetu koszt maksymalnie kilkuset milionów złotych. Przy wpływach VAT na zakładanym na 2017 r. poziomie 143,5 mld zł – to bardzo niewielka kwota, tymczasem korzyść dla przedsiębiorców byłaby ogromna.

 

Małgorzata Samborska Doradca podatkowy, Dyrektor Zespołu Doradztwa dla Branży Artykuły Spożywcze i Napoje

Rynek Catalyst bez wątpienia pozostaje niekwestionowanym liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto również zaznaczyć, że nie zachwiały nim takie wydarzenia polityczne jak brytyjskie referendum w sprawie Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, polski rynek długu korporacyjnego, dzięki nieznacznej korelacji z zagranicą stanowi stabilną ofertę i ostoję dla inwestorów, charakteryzujących się awersją do ryzyka.

 

 

Rafał Śmigórski Partner w departamencie Doradztwa Transakcyjnego w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami