Outsourcing płac i kadr

Przekształcenie umów zawartych przed 22 lutego 2016 roku 17.10.2018

Pracodawca, który zawarł z Pracownikiem umowę o pracę na czas określony, przed 22 lutego 2016 roku, na okres dłuższy niż do 21 listopada 2018 roku, musi liczyć się z(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na październik 25.09.2018

Specyfika zawodu księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Przerwa w pracy dla kobiet karmiących piersią 25.09.2018

Jednym z przywilejów kobiety wracającej do pracy po urodzeniu dziecka jest prawo do płatnych przerw na karmienie piersią. Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z tego uprawnienia i jak(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na wrzesień 11.09.2018

Specyfika zawodu księgowego i kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Różnice między podróżą służbową a oddelegowaniem pracownika 04.09.2018

Podpisałeś zagraniczny kontrakt? Planujesz wysłać pracowników do pracy za granicą? Masz wątpliwości czy będzie to jeszcze podróż służbowa czy już oddelegowanie? Poniższy artykuł pomoże Ci podjąć decyzję!
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Funkcjonowanie rady pracowników- obowiązek pracodawcy 02.07.2018

Bycie pracodawcą to trudne i odpowiedzialne zadanie. Podmiot  zatrudniający pracowników musi być świadomy obowiązków, które na nim ciążą. Wiele z nich jest ściśle związanych z osiąganą wielkością zatrudnienia. Pracodawcy,(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Rekompensata za naruszenie normy odpoczynku dobowego 12.06.2018

Pracodawca ma obowiązek przestrzegania nie tylko norm czasu pracy, ale także norm odpoczynku. W kodeksie pracy, podobnie jak dla norm czasu pracy wskazano dwa rodzaje norm odpoczynku, który musi(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Karnety sportowe – czy powstaje obowiązek ewidencjonowania przy pomocy kasy fiskalnej 04.04.2018

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej oraz prowadzenia przy jej pomocy ewidencji obrotu przedsiębiorstwa, dotyczy wszystkich podatników, prowadzących sprzedaż na rzecz osób fizycznych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami