Outsourcing płac i kadr

Kobiety na rynku pracy – z jakimi problemami mierzą się na co dzień? 10.12.2018

Kobiety na polskim rynku pracy stanowią już prawie połowę pracowników aktywnych zawodowo. Z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy, wykorzystywanie własnych możliwości i sięganie po(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

PPE kontra PPK – co trzeba wiedzieć? 10.12.2018

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób muszą od 1 lipca 2019 r. podpisać z odpowiednią instytucją finansową umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK). Zwolnieni są ci, którzy uruchomili w firmie(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na grudzień 28.11.2018

Ostatni miesiąc roku to najbardziej intensywny czas dla przedsiębiorstw. Realizacja celów biznesowych, w połączeniu z obowiązkami publiczno-prawnymi, wymaga doskonałej organizacji pracy. Jako narzędzie, które ma pomóc w skutecznym i(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

„Nie” dla zniesienia limitu składek ZUS w 2019 roku – jest wyrok TK 14.11.2018

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny, na odroczonej z 13 listopada i 30 października 2019 r. rozprawie, uznał ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych znoszącą górny limit składek ZUS dla najlepiej zarabiających za(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Sposoby rozwiązywania stosunku pracy 05.11.2018

Decyzja o rozwiązaniu z pracownikiem stosunku pracy, to decyzja trudna, gdyż wymagająca od kierowników bądź menedżerów dysponowania wiedzą z zakresu prawa pracy. Brak tej wiedzy i błędne decyzje tym(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Wolne 12 listopada. Listopadowe harmonogramy czasu pracy do poprawki! 24.10.2018

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiając tym samym 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy i powodując ogromne perturbacje(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Przekształcenie umów zawartych przed 22 lutego 2016 roku 17.10.2018

Pracodawca, który zawarł z Pracownikiem umowę o pracę na czas określony, przed 22 lutego 2016 roku, na okres dłuższy niż do 21 listopada 2018 roku, musi liczyć się z(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na październik 25.09.2018

Specyfika zawodu księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami