Outsourcing płac i kadr

Przepracowany dzień vs zwolnienie lekarskie – co wypłacić? 22.05.2017

Często zdarza się, że pracownik po przepracowanym pełnym dniu lub po kilku godzinach pracy z powodu złego samopoczucia udaje się do lekarza, który wystawia zwolnienie lekarskie od dnia, w(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Urząd Skarbowy pomoże rozliczyć PIT! 20.02.2017

31 stycznia 2017 r. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o PIT, który daje  możliwość przygotowania zeznania podatkowego za podatnika przez urząd skarbowy ale dotyczy to dochodów uzyskiwanych od płatników(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

6 zmian w prawie pracy 2016/2017 12.12.2016

Koniec roku to zwykle czas podsumowań i analiz mijających 12 miesięcy. Rok 2016 obfitował w liczne zmiany w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ponadto, podjęte zostały decyzje, co(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

„Zatrudnienie prywatne” przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą 21.11.2016

Zgodnie z prawem każdy z nas może zostać pracodawcą, i nie zawsze związane jest to z koniecznością zakładania działalności gospodarczej. Bowiem każdy przeciętny Kowalski czy Nowak może zatrudnić pomoc(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Harmonogram prac rocznych na 2017r. 03.11.2016

Początek roku to gorący okres dla wszystkich przedsiębiorców, pracowników biur rachunkowych,  zespołów kadrowo–płacowych. W tym okresie poza bieżącymi pracami należy przygotować deklaracje i informacje podatkowe za ubiegły rok, roczne(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2017r. 10.10.2016

Na podstawie art. 2 ust. 5 Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 września 2016r. w sprawie wysokości(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Samozatrudnienie a kwestie zobowiązań wobec ZUS-u 21.09.2016

Samozatrudnienie, w polskim prawie równoznaczne z prowadzeniem indywidualnej działalności gospodarczej budzi wiele kontrowersji. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują na jego liczne zalety, m. in. brak podporządkowania pracodawcy, możliwość swobodnego dysponowania(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla pracowników bez podatku 29.08.2016

Od 1 stycznia 2016 roku, do katalogu przychodów zwolnionych z podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej: pdof) wymienionych w art. 21 ustawy o pdof, została dodana nowa pozycja dotycząca(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Niestabilność systemu prawnego hamuje polskich przedsiębiorców. Legislatorzy niestety wciąż nie zdają sobie z tego sprawy, bijąc kolejne rekordy w produkcji prawa. Po poprzednich rekordowych latach mogłoby się wydawać, że tempo tworzenia nowych ustaw i rozporządzeń musi spaść, a obszarów które wymagają zmiany przepisów będzie coraz mniej. Tymczasem jest odwrotnie i polscy przedsiębiorcy jeszcze bardziej toną w gąszczu nowych przepisów.

 

Przemysław Polaczek Partner Zarządzający w Grant Thornton

Zamiana stawki 8% na 5% dla produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych oznaczałoby dla budżetu koszt maksymalnie kilkuset milionów złotych. Przy wpływach VAT na zakładanym na 2017 r. poziomie 143,5 mld zł – to bardzo niewielka kwota, tymczasem korzyść dla przedsiębiorców byłaby ogromna.

 

Małgorzata Samborska Doradca podatkowy, Dyrektor Zespołu Doradztwa dla Branży Artykuły Spożywcze i Napoje

Rynek Catalyst bez wątpienia pozostaje niekwestionowanym liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto również zaznaczyć, że nie zachwiały nim takie wydarzenia polityczne jak brytyjskie referendum w sprawie Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, polski rynek długu korporacyjnego, dzięki nieznacznej korelacji z zagranicą stanowi stabilną ofertę i ostoję dla inwestorów, charakteryzujących się awersją do ryzyka.

 

 

Rafał Śmigórski Partner w departamencie Doradztwa Transakcyjnego w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami