Outsourcing płac i kadr

Jak zaksięgować wynagrodzenie członka zarządu udzielone w ramach powołania? 28.09.2017

Jak rozliczyć i zaksięgować wynagrodzenie szweckiego rezydenta pełniącego w polskiej spółce funkcje prezesa wykonującego swoje prace na podstawie powołania.
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

50% koszty uzyskania przychodów – kiedy warto rozważyć ich zastosowanie? 04.09.2017

Standardowo, w przypadku kalkulacji wynagrodzeń dla pracowników nalicza się im koszty uzyskania przychodów w wysokości 111,25 zł (zwykłe) bądź 139,06 zł (podwyższone). Dla osób współpracujących w oparciu o umowę(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Przepracowany dzień vs zwolnienie lekarskie – co wypłacić? 22.05.2017

Często zdarza się, że pracownik po przepracowanym pełnym dniu lub po kilku godzinach pracy z powodu złego samopoczucia udaje się do lekarza, który wystawia zwolnienie lekarskie od dnia, w(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Urząd Skarbowy pomoże rozliczyć PIT! 20.02.2017

31 stycznia 2017 r. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o PIT, który daje  możliwość przygotowania zeznania podatkowego za podatnika przez urząd skarbowy ale dotyczy to dochodów uzyskiwanych od płatników(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

6 zmian w prawie pracy 2016/2017 12.12.2016

Koniec roku to zwykle czas podsumowań i analiz mijających 12 miesięcy. Rok 2016 obfitował w liczne zmiany w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ponadto, podjęte zostały decyzje, co(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

„Zatrudnienie prywatne” przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą 21.11.2016

Zgodnie z prawem każdy z nas może zostać pracodawcą, i nie zawsze związane jest to z koniecznością zakładania działalności gospodarczej. Bowiem każdy przeciętny Kowalski czy Nowak może zatrudnić pomoc(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Harmonogram prac rocznych na 2017r. 03.11.2016

Początek roku to gorący okres dla wszystkich przedsiębiorców, pracowników biur rachunkowych,  zespołów kadrowo–płacowych. W tym okresie poza bieżącymi pracami należy przygotować deklaracje i informacje podatkowe za ubiegły rok, roczne(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2017r. 10.10.2016

Na podstawie art. 2 ust. 5 Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 września 2016r. w sprawie wysokości(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Postrzeganie firm rodzinnych w Polsce bardzo się w ostatnich latach zmieniło. Coraz więcej osób uświadamia sobie, że biznes rodzinny i w ogóle biznes prywatny, to kluczowy element naszej gospodarki oraz że firma rodzinna to firma godna zaufania, gdzie miernikiem sukcesu jest nie bieżący zysk, ale trwałość na pokolenia.

 

Dariusz Bednarski Partner Zarządzający w Grant Thornton, Lider Zespołu Doradztwa dla firm rodzinnych

Informacja o tym, że produkcja prawa w Polsce w końcu wyhamowała, to dobra wiadomość dla gospodarki. W niespełna trzyletniej historii badania odnotowaliśmy już podobną sytuacje w ujęciu kwartalnym. Okazało się jednak, że wtedy był to tylko krótki wyjątek od reguły. Obawiam się, że podobnie będzie tym razem, bo niestety nic nie wskazuje, aby omawiany spadek był efektem systemowego ograniczania regulacji.

 

Tomasz Wróblewski Partner Zarządzający w Grant Thornton

Przed rokiem, kiedy dyrektorzy finansowi po kilku latach dużego optymizmu po raz pierwszy zaczęli patrzeć na kolejne miesiące w mniej różowych barwach, trudno było się dziwić takim nastrojom – przewidywano spadek dynamiki wzrostu gospodarczego, Brexit wywołał falę wątpliwości co do przyszłości UE, a firmom coraz trudniej było pozyskać wykwalifikowanych pracowników. Jednak tegoroczne wyniki badania pokazują, że pesymistyczny scenariusz w ubiegłym roku nie spełnił się i polskie przedsiębiorstwa osiągnęły dobre wyniki. Niemniej wśród dyrektorów finansowych widoczna jest duża rozwaga co do kolejnych kroków i wydaje się, że starają się przygotować swoje firmy na różne ewentualności

 

Przemysław Polaczek Partner Zarządzający w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami