Założenie i reorganizacja biznesu

Zarząd sukcesyjny jeszcze w 2018 roku 07.08.2018

Rozwiązania mające na celu zachowanie zdolności operacyjnej i ciągłości działania przedsiębiorstwa prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w sytuacji śmierci przedsiębiorcy wejdą w życie jeszcze w 2018 r. na(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Założenie i reorganizacja biznesu

Nowelizacja przepisów o cienkiej kapitalizacji coraz bliżej 23.10.2017

Wielkimi krokami zbliża się obszerna nowelizacja ustaw regulujących opodatkowanie podatkiem dochodowym. Wśród najbardziej istotnych zmian należy wskazać między innymi modyfikację ograniczeń związanych z tzw. cienką kapitalizacją, czyli zasad zaliczania(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Optymalna forma prawna firmy rodzinnej – spółka komandytowa. Część 1. 10.09.2014

Rosnąca popularność spółek komandytowych jest faktem. Na koniec 2013 r. w Polsce było zarejestrowanych około 10 tysięcy spółek komandytowych, 5 lat wcześniej zaledwie 1,4 tysiąca. Popularność spółek komandytowych wynika(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Sukces sukcesji. Część 1. 10.09.2014

Cykl pod redakcją Dariusza Bednarskiego, Partnera Zarządzającego w Grant Thornton Polska, opracowany na podstawie serii publikacji ekspertów Grant Thornton z całego świata, wydanych pod wspólnym tytułem „Succeeding at Succession”.   Określ(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Sukces sukcesji. Część 2. 10.09.2014

Cykl pod redakcją Dariusza Bednarskiego, Partnera Zarządzającego w Grant Thornton Polska, opracowany na podstawie serii publikacji ekspertów Grant Thornton z całego świata, wydanych pod wspólnym tytułem „Succeeding at Succession”. Jak(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Optymalna forma prawna firmy rodzinnej – spółka komandytowa. Część 2. 10.09.2014

Drodzy rodzinni, W ramach cyklu o optymalnej formie działalności firmy rodzinnej dziś garść informacji na temat spółki komandytowej.
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Sukces sukcesji. Część 3. 10.09.2014

Cykl pod redakcją Dariusza Bednarskiego, Partnera Zarządzającego w Grant Thornton Polska, opracowany na podstawie serii publikacji ekspertów Grant Thornton z całego świata, wydanych pod wspólnym tytułem „Succeeding at Succession”. Drodzy(...)
Czytaj więcej →
Założenie i reorganizacja biznesu

Sukces sukcesji. Część 4. 10.09.2014

Cykl pod redakcją Dariusza Bednarskiego, Partnera Zarządzającego w Grant Thornton Polska, opracowany na podstawie serii publikacji ekspertów Grant Thornton z całego świata, wydanych pod wspólnym tytułem „Succeeding at Succession”. Budowanie(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami