Nowy PLUS o Outsourcingu Rachunkowości

Mamy ogromną przyjemność przekazania na Państwa ręce kolejnego numeru naszego firmowego magazynu PLUS, przygotowanego przez Zespół Outsourcingu.

Co w numerze?

Kluczowy temat: opłacalność stosowania outsourcingu w firmie.

Temu zagadnieniu nasi autorzy poświęcili aż trzy teksty. Pierwszy z nich pt. „Ocena zasadności outsourcingu” pokazuje, w jaki sposób wyliczyć, czy skorzystanie z outsourcingu księgowości kalkuluje się w danej firmie. Autorka podaje konkretne liczby, na których można się oprzeć oraz benchmarki, którymi warto się kierować.

Drugi tekst pt. „Z centrum kosztów do centrum zarządzania”, jest de facto mapą drogową dla przedsiębiorców rozważających wydzielenie funkcji kadrowo-płacowej na zewnątrz przedsiębiorstwa. W artykule znajdą Państwo solidną argumentację przemawiającą za takim krokiem.

Wreszcie trzeci tekst zatytułowany „Optymalizacja kosztów a redukcja etatów”, zestawia długofalowe koszty związane z obcięciem etatów w firmie z krótkookresowymi korzyściami, jakie taka decyzja przynosi. Autorka proponuje rozważenie strategii outsourcingu kadrowo-płacowego, jako sposobu na oszczędności i jednocześnie alternatywę dla zwolnień.

Outsourcing z perspektywy klienta i narzędzia w outsourcingu

Nieco inny charakter mają pozostałe artykuły bieżącego wydania. Jest wywiad z naszym kluczowym Klientem, zatytułowany „Żeby napić się mleka nie trzeba hodować krowy”. Ponadto polecam dwie „narzędziowe” publikacje – jedna porusza temat informacji zwrotnej w motywacji, a druga – ochrony danych osobowych przy współpracy z outsourcerem. Z kolei w tekście „Workflow, czyli sojusznik efektywności” autorka przybliża stosowaną przez nas aplikację, która służy poprawie efektywności pracy w zakresie obiegu dokumentów w firmie.

Szeroko pojęty biznes

Ostatnia część naszego magazynu to trzy artykuły zupełnie niezwiązane z outsourcingiem, ale dotyczące tematyki biznesowej. Pierwszy mówi o tym, czy i kiedy opłaca się przyjąć niższe stanowisko. Drugi pokazuje sposób zwiększenia własnych szans na sukces we franczyzowym modelu działania. Trzeci natomiast, to refleksja na temat barier rozwoju przedsiębiorczości, z jakimi nadal borykamy się w Polsce.

Życzymy Państwu bardzo przyjemnej i interesującej lektury!

Skontaktuj się z nami