Po raz dziesiąty nagrodzeni zostaną najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce

dfr_logo_2015Rozpoczęła się jubileuszowa, X edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszych finansistów w dwóch kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa. Konkurs jest integralną częścią ogólnopolskiego cyklu kongresów dyrektorów finansowych. Grant Thornton po raz kolejny został Partnerem i audytorem projektu.

Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes – wiodący ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych oraz magazyn Forbes, już po raz dziesiąty zapraszają do udziału w konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego w Polsce CFO, mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.

Rafał Hiszpański
Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes

„Z przeprowadzonych przez Euler Hermes i Grant Thornton badań wynika, że polscy dyrektorzy finansowi nadal przywiązują dużą wagę do działań, które zagwarantują ich firmom przetrwanie, ale też duża część ankietowanych poważnie i z odwagą myśli już o rozwijaniu swoich przedsiębiorstw. W tym jednocześnie odpowiedzialnym i perspektywicznym podejściu dyrektorów finansowych upatruję źródeł trwałego wzrostu naszych firm, jak i całej gospodarki w najbliższych latach. Takich menedżerów warto wyróżniać i promować.”

Zgłoszenia do Konkursu 

Aby wziąć udział w Konkursie, wystarczy zgłosić swoją kandydaturę do jednej z dwóch kategorii:

  • „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł. lub zatrudnienie do 250 osób)
  • „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł. lub zatrudnienie powyżej 250 osób).

Kandydaci do tytułu Dyrektora Finansowego Roku mogą zgłaszać się do 29 maja, wysyłając ankietę aplikacyjną dostępną na stronie www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w Konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas uroczystej gali w Warszawie, która odbędzie się 23 września 2015 roku w hotelu Sheraton i będzie jednocześnie zwieńczeniem tegorocznego cyklu Kongresów Dyrektorów Finansowych.

Magdalena Hernandez,
Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA Emerging Europe

„Konkurs został powołany właśnie po to, by dać dyrektorom finansowym możliwość zaprezentowania swoich dokonań i by wyróżnić najskuteczniejszych spośród nich. Wieloosobowe jury z przekrojowym doświadczeniem, przejrzyste kryteria oraz nadzór audytora gwarantują wysoką jakość, transparentność procesu selekcji i wybór najlepszych spośród najlepszych.”

Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów – osób zaufania publicznego.

Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych 

Konkurs i nagroda „Dyrektor Finansowy Roku” są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży, a od kilku lat, plebiscytowi towarzyszy cykl konferencji, których celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń, dyskusji merytorycznych osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw, kadry menedżerskiej, ekonomistów oraz analityków. W tym roku kongresy odbędą się:

  • 14 kwietnia w Poznaniu
  • 28 kwietnia w Sopocie
  • 12 maja w Katowicach
  • 14 maja w Rzeszowie
  • 23 września w Warszawie

Gościem specjalnym czterech lokalnych Kongresów będzie prof. dr hab. Witold Modzelewski, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, który podczas swojego wystąpienia omówi „Ryzyka podatkowe oraz karne dyrektorów finansowych w związku z dokumentowaniem, ewidencjonowaniem i rozliczaniem podatku od towarów i usług”.

Udział w Kongresach Dyrektorów Finansowych jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o Konkursie oraz Kongresach, dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie, a także do rejestracji na Kongresy!

Skontaktuj się z nami