Proteon Pharmaceuticals z naszym wsparciem pozyskuje inwestora

Miło nam poinformować o zakończeniu  procesu pozyskania inwestora przez Proteon Pharmaceuticals S.A., który to Grant Thornton wspierał w roli doradcy finansowego.

W IV  kwartale br. Spółka podpisała umowę z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym Aqua-Spark, inwestującym w sektorze zrównoważonej akwakultury.

Proteon Pharmaceuticals S.A. jest polską firmą biotechnologiczną zajmującą się opracowywaniem produktów opartych na bakteriofagach, stanowiących skuteczną alternatywę dla terapii antybiotykowych w produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Stworzona przez Spółkę nowa generacja preparatów przeciwbakteryjnych przeznaczona jest do ochrony zdrowia zwierząt hodowlanych, tj. drobiu, bydła i ryb przy czym jednocześnie wpływa na ochronę zdrowia ludzi spożywających ryby, mięso, jaja i mleko.

Pozyskane środki Spółka zamierza przeznaczyć na rozwój jednego z flagowych produktów jakim jest BAFADOR®, mającego zastosowanie w akwakulturze, rozbudowę mocy produkcyjnych oraz wsparcie rozwoju platformy technologicznej opartej na bakteriofagach.

Proteon Pharmaceuticals rozważa debiut na rynku NewConnect w 2018 roku.

Pozyskanie kapitału

Zapoznaj się z usługą
Skontaktuj się z nami