V Forum Przedsiębiorców Grant Thornton: Przywództwo w biznesie

Zbigniew Boniek, Maciej Stuhr i Jacek Santorski – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpiły na scenie piątej edycji Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, która odbyła się 21 kwietnia w warszawskim hotelu Sheraton. Tym razem śmietanka polskiego biznesu spotkała się, by rozmawiać o biznesowym przywództwie.

Jubileuszowa V edycja wydarzenia, organizowanego przez Grant Thornton, odbyła się pod hasłem PRZYWÓDZTWO W BIZNESIE. Jaką rolę odgrywa właściciel w swojej firmie? Jak zmienić się z szefa w przywódcę? Jakie są modele biznesowego przywództwa? O tym wszystkim rozmawiali znani eksperci oraz praktycy biznesu. Jak co roku, na zakończenie Forum, podczas uroczystej gali, ogłoszono wyniki konkursu „Dynamiczny Przedsiębiorca”.

Wyróżnieni w Konkursie

Kapituła Konkursu, który odbył się w trakcie V Forum, przyznała ten tytuł Małgorzacie i Maciejowi Adamkiewiczom z firmy ADAMED.

Dodatkowo, wyróżnienie otrzymali:

 • Henryk Orfinder, Dr Irena Eris
 • Stanisław Bieńkowski, Stelmet
 • Artur Kazienko, Kazar Footwear
Tomasz Wróblewski
Partner Zarządzający Grant Thornton

Bez Martina Luthera Kinga nie byłoby obalenia niewolnictwa. Bez Nelsona Mandeli nie doszłoby do zniesienia apartheidu. Bez Huberta Wagnera nie byłoby polskiego złota olimpijskiego w siatkówce, a bez Feliksa Stamma złotej ery polskiego boksu. Bez Henry’ego Forda samochód nie stałby się dobrem powszechnym. Bez Steve’a Jobsa jabłko byłoby nadal tylko owocem. Przywódcy. Każdy inny. Każdy niepowtarzalny. Bez ich wizji, pasji, dyscypliny i zdolności porywania za sobą ludzi nie byłoby postępu. To powód dla którego warto zatrzymać się nad fenomenem przywództwa. To powód dla którego przywództwo było bohaterem V Forum Przedsiębiorców.

Tym razem na Forum

Forum rozpoczęło się blokiem tematycznym „Przywództwo – tajemnicza siła przenosząca góry?”, w trakcie którego odbyła się rozmowa Lider-właściciel czy lider-menedżer?, podczas której o blaskach i cieniach prowadzenia biznesu z perspektywy właściciela i menedżera wypowiedział się się Michał H. Mrożek, Prezes Zarządu HSBC Bank Poland. Dyrektor Programowy Akademii Psychologii Przywództwa – Jacek Santorski, poprowadził warsztat: „Folwark czy drużyna? Zmiany modelu przywództwa w naszych czasach. Na koniec pierwszego bloku tematycznego, uczestnicy kanapy ekspertów podzielili się „Praktycznymi poradami dla przywódców”.

W trakcie drugiej części Forum, pt.: „Przywództwo – historie prawdziwe”, Maciej Stuhr omówił temat przywództwa z „przymrużeniem oka”. W trakcie panelu dyskusyjnego trzech wybitnych przedstawicieli biznesu, reprezentujących trzy pokolenia przywódców zmierzyło się z tematem „Czy przywództwo ma swój wiek?” Merytoryczna część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem prof. dr hab. Waldemara Frąckowiaka, który przekazał uczestnikom drogowskazy do dalszego rozwoju przywództwa, podsumowując tym samym Forum.

 

Wystąpienia podczas V Forum Przedsiębiorców [WIDEO] Zobacz >>

 

Wieczorna Gala

W trakcie wieczornej część Forum odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku”. Laureatoom Małgorzacie i Maciejowi Adamkiewiczom została wręczona prestiżowa nagroda-statuetka „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku”, projektu dr Anny Orskiej. Gościem specjalnym uroczystej kolacji i gali wręczenia nagród był Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w trakcie ekskluzywnej rozmowy podzielił się refleksjami: „Czego biznes może nauczyć się ze świata sportu”.

 

Treściwa porcja wiedzy
Imię i Nazwisko/Firma*:
Email*:
 
* Zamawiam wykonywanie na moją rzecz na podany przeze mnie adres e-mail usługi newsletter przez Grant Thornton Frąckowiak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., w tym obejmującej przesyłanie informacji handlowej.
 
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grant Thornton Frąckowiak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k z siedzibą w Poznaniu (61-131), przy ul. Abpa Antoniego Baraniaka 88 E w celu korzystania z usługi newsletter, obejmującej otrzymywanie informacji handlowych. Moja zgoda może być odwołana w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
*-pola wymagane

Informujemy, że w związku z podaniem przez Ciebie danych osobowych celem otrzymywania newsletter:

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grant Thornton Frąckowiak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k z siedzibą w Poznaniu (61-131), przy ul. Abpa Antoniego Baraniaka 88 E, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000369868, posiadająca NIP: 7781476013, z którą możesz kontaktować się na adres e-mail: info@pl.gt.com;
 2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych dostępne są w Polityce Prywatności;
 3. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu korzystania przez Ciebie z usługi newsletter, obejmującej przesyłanie informacji handlowej, na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO);
 4. Twoje dane będą przetwarzane do momentu cofnięcia przez Ciebie zgody;
 5. Przysługuje Tobie prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
 6. W zakresie jakim Twoje dane przetwarzane są na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody, przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
 7. Przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa;
 8. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne;
 9. Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany;
 10. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie, to jest agencjom marketingowym, partnerom świadczącym usługi techniczne (rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych);
 11. Twoje dane osobowe będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 12. Twoje dane mogą być przetwarzane na serwerach znajdujących się poza Twoim krajem zamieszkania.
 13. Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do państwa trzeciego tj. USA  podmiotom spełniającym odpowiedni stopień ochrony na podstawie decyzji Komisji Europejskiej z dnia 12 lipca 2016 roku tzw. Privacy Shield (Tarcza Prywatności).
 14. Oznacza to, ze Twoje dane będą przekazywane tylko takim podmiotom które przestrzegają zasad określonych przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych w ramach programów EU-US Privacy Shield Framework regulujących gromadzenie, wykorzystywanie i przechowywanie danych osobowych odpowiednio z państw członkowskich Unii Europejskiej.
 15. W przypadku przesyłania danych z obszaru Unii Europejskiej do innych krajów, np. Stanów Zjednoczonych, podmioty przetwarzające dane przestrzegają przepisów prawa zapewniających analogiczny poziom ochrony w stosunku do przepisów Unii Europejskiej. Tutaj możesz zapoznać się z bieżącymi decyzjami Komisji Europejskiej dotyczącymi odpowiedniego poziomu ochrony (https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu/adequacy-protection-personal-data-non-eu-countries_en#dataprotectionincountriesoutsidetheeu).
 16. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych jest dostępnych w Polityce Prywatności.
Skontaktuj się z nami