Czas na rozliczenie CIT za 2015 rok02.03.2016

Nieuchronnie zbliża się termin ostatecznego rozliczenia podatku CIT za 2015 rok dla tych podatników, których rok podatkowy skończył się w dniu 31.12.2015 roku. W związku z tym, pragniemy się z Państwem podzielić kilkoma najważniejszymi w naszej ocenie zagadnieniami, które będą pomocne przy rozliczeniu podatku CIT.

Co prawda w roku 2015 nie było wielu zmian w przepisach dotyczących podatku CIT, tym niemniej
każde rozliczenie roczne może być kłopotliwe. Wynika to przede wszystkim ze zmian w podejściu
do interpretacji przepisów przez organy podatkowe. Zatem nawet przy braku zmian przepisów, wcześniej stosowane zasady mogą okazać się ryzykowne. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnić się, czy nie nastąpiła zmiana linii orzeczniczej, aby z pełnym przekonaniem i w poczuciu bezpieczeństwa, złożyć podpis pod zeznaniem rocznym. Specjalnie dla Państwa przedstawiamy kilka wskazówek, co do rozliczenia pewnych zdarzeń gospodarczych, które to wskazówki, mamy nadzieję, będą pomocne przy sporządzeniu zeznania CIT-8 za 2015 roku.

najnowszy raport

 

Raport „Czas na rozliczenie CIT za 2015 rok” jest publikowany w ramach naszego nowego cyklu „Purpurowy Informator GT”, w którym eksperci Grant Thornton w krótki i przejrzysty sposób będą tłumaczyć najnowsze zmiany w przepisach pracowniczych, rachunkowych i podatkowych.

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting

Artykuły powiązane:

Nowe zasady oskładkowania umów zleceń

Czytaj więcej →

Najistotniejsze zmiany w podatkach na(...)

Czytaj więcej →

Najważniejsze zmiany w urlopach rodzicielskich

Czytaj więcej →

7 najważniejszych zmian w umowach(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami