Innowacje w branży chemicznej – INNOCHEM13.01.2017

Już w marcu 2017 r. rusza kolejny konkurs branżowy. Tym razem środki unijne popłyną do firm z branży chemicznej. Jest to o kolejna, po INNOMED i INNOLOT inicjatywa NCBR, której celem jest wspieranie prac badawczo-rozwojowych w konkretnej branży.

Innochem to jeden z wielu konkursów branżowych zaplanowanych w 2017 r.  W ramach Progamu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 rusza wsparcie z Programu sektorowego „INNOCHEM”.

Dofinansowanie  jest udzielane na  realizację  projektów, które  obejmują  badania przemysłowe i eksperymentalne prace  rozwojowe  albo  tylko eksperymentalne prace  rozwojowe. Projekt  musi dotyczyć jednego z tematów wskazanych w „Zakresie tematycznym konkursu”. Obszary tematyczne, które kwalifikują się do otrzymania wsparcia to: pozyskiwanie surowca, wytwarzanie produktów podstawowych i specjalistycznych oraz nowe technologie.

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi  180 milinów zł. Maksymalna wysokość kosztów kwalifikowalnych w projekcie to 20 mln zł.

INNOCHEM dedykowany jest wszystkim przedsiębiorcom, bez względu na wielkość.

Program INNOCHEM jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorstw z branży chemicznej. Celem programu jest wzmocnienie polskich firm do tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu chemicznego we współpracy z sektorem nauki, a także wsparcie pozycji Polski w branży chemicznej na rynkach światowych.

Nabór potrwa od 1 marca 2017 r. do 28 kwietnia 2017 r.

Magazyn PLUS: Kompendium wiedzy dotyczące środków unijnych Pobierz PDF! >>

Doradztwo europejskie

Zapoznaj się z usługą
Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Pracownicy 45+ – czas, by(...)

Czytaj więcej →

Dyrektywa NIS, czyli nowe CYBERobowiązki(...)

Czytaj więcej →

Podatek od wynajmowanych nieruchomości –(...)

Czytaj więcej →

Zmiana podejścia prezentowanego przez MF(...)

Czytaj więcej →

Kalendarz księgowego i kadrowego na(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami