Jak rząd planuje zwiększyć wpływy budżetowe? Co to oznacza dla przedsiębiorców?21.06.2016

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne prowadzenia firm. Tym razem przedstawiamy rządowe plany na zwiększenie wpływów budżetowych i wyjaśniamy, co oznaczają one dla przedsiębiorców.

W najbliższych miesiącach priorytetem rządu będzie uszczelnienie systemu podatkowego. Ministerstwo Finansów szacuje, że luka budżetowa, którą należy pokryć ze zwiększonej ściągalności podatków, tak by deficyt budżetu w 2017 r. nie przekroczył 3% PKB, to minimum 12 mld zł.

Co powyższe założenia oznaczają dla podatników? W Informatorze piszemy o zmianach uchwalonych jak i planowanych w zakresie zwiększenia ściągalności podatków, uszczelnienia systemu podatkowego, kontroli podatkowych i nowych obowiązkach związanych z przekazywaniem danych do urzędów skarbowych.

Prywatny: Bieżące doradztwo podatkowe

Zapoznaj się z usługą
Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Czas na rozliczenie CIT za(...)

Czytaj więcej →

Nowe zasady oskładkowania umów zleceń

Czytaj więcej →

Najistotniejsze zmiany w podatkach na(...)

Czytaj więcej →

Najważniejsze zmiany w urlopach rodzicielskich

Czytaj więcej →

7 najważniejszych zmian w umowach(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami