Obligacje korporacyjne na rynku Catalyst28.09.2017

Łączna liczba emisji obligacji korporacyjnych, wprowadzonych do obrotu na Catalyst od 30 września 2009 r. do 31 grudnia 2016 r., osiągnęła 893 serie, co stanowiło 87,8% wszystkich emisji przeprowadzonych w tych latach przez podmioty z Analizowanej Grupy. Wartość emisji obligacji przedsiębiorstw i banków w 2016 roku wyniosła 4,8 mld zł. Tym samym, powiększyła skumulowaną wartość kapitału pozyskanego przez podmioty z tej grupy od początku funkcjonowania rynku o 11,3%, do wartości ponad 47,8 mld zł.

Emisja obligacji Catalyst

Zapoznaj się z usługą

 
Analizując 7 lat funkcjonowania polskiego rynku obligacji  można zauważyć, że udział przedsiębiorstw w strukturze emitentów w Analizowanej Grupie z roku na rok systematycznie wzrasta, z 44,4% na koniec 2009 roku do 81,1% na koniec 2016 roku.

Należy zauważyć, że w samym 2016 roku przedsiębiorstwa stanowiły 91,4% wszystkich emitentów, którzy zdecydowali się wprowadzić obligacje do obrotu w tym okresie.

Więcej o strukturze emisji obligacji na Catalyst dowiesz się po lekturze poniższego Raportu.

 

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Rynek Catalyst liderem wśród państw(...)

Czytaj więcej →

Rekordowe wyniki rynku Catalyst w(...)

Czytaj więcej →

W jakim stopniu rozpoznawalna marka,(...)

Czytaj więcej →

Rola Autoryzowanego Doradcy na NewConnect(...)

Czytaj więcej →

Wyraźne ożywienie na Catalyst

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami