PBSE – dotacje dla sektora elektroenergetycznego06.10.2016

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój nowy programy sektorowy „PBSE”, który ma za zadanie wzmocnić konkurencyjność sektora elektroenergetycznego, mającego strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki.

W dniach od 2 listopada do 20 grudnia 2016 r. przedsiębiorcy prowadzący działalność w sektorze elektroenergetycznym mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie prowadzonych przez siebie prac badawczo-rozwojowych. Wartość projektów ubiegających się o dofinansowanie musi kształtować się w przedziale od 2 do 50 mln zł, natomiast budżet przeznaczony na dofinansowanie realizacji projektów wyłonionych w konkursie wynosi aż 150 mln zł.

Wsparcie będzie przeznaczone na projekty wpisujące się w jeden z następujących obszarów badawczych:

  • Energetyka konwencjonalna
  • Energetyka odnawialna
  • Sieci elektroenergetyczne
  • Nowe produkty i usługi elektroenergetyczne

Warunkiem otrzymania wsparcia jest zobowiązanie do zastosowania wyników projektu w praktyce gospodarczej, w ramach własnej działalności gospodarczej, poprzez sprzedaży praw do wyników bądź udzielenie licencji innej firmie.

Konkurs jest przeznaczony dla pojedynczych firm lub konsorcjów przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości.

Maksymalny poziom dofinansowania na badania przemysłowe może wynieść 80% dla mikro i małych przedsiębiorstw, 75% dla średnich, a 65% dla dużych.

Maksymalny poziom dofinansowania na prace rozwojowe może natomiast wynieść odpowiednio 60% (najmniejsze przedsiębiorstwa), 50% (średnie) i 40% (duże).

Doradztwo europejskie

Zapoznaj się z usługą
Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Podlasie na drodze ku innowacyjności

Czytaj więcej →

Szansa na unowocześnienie MŚP z(...)

Czytaj więcej →

INNOMOTO – dotacje na innowacje(...)

Czytaj więcej →

Przedsiębiorco zdobądź dofinansowanie na realizację(...)

Czytaj więcej →

Potrzebujesz specjalistycznych usług doradczych? Jest(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami