Premia dla kluczowych pracowników opodatkowana 19%, bez ZUS02.02.2014

Programy motywacyjne oparte na pochodnych instrumentach finansowych stają się coraz bardziej popularną formą doceniania i motywowania najlepszych pracowników. Mimo, iż są formą nagrody pieniężnej, to jednak mogą być opodatkowane stawką 19% i nie są obciążone składkami na ubezpieczenia społeczne. Zastosowanie takiego rozwiązania przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. 

W ramach tych programów mogą Państwo w swoich firmach realizować wypłaty na rzecz kluczowych pracowników. Atrakcyjne opodatkowanie wynika z faktu zakwalifikowania dochodów ze świadczeń otrzymywanych w ramach takich programów do źródła przychodów, jakim są kapitały pieniężne, mimo istnienia np. stosunku pracy, jaki łączy uczestnika programu i spółkę.

Prywatny: Bieżące doradztwo podatkowe

Zapoznaj się z usługą

 

Z uwagi na szeroką definicję pochodnych instrumentów finansowych, niemalże każda firma może wygenerować własne instrumenty finansowe w oparciu o wskaźniki finansowe lub wartość swojej firmy czy też grupy kapitałowej, do której należy.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat takiego programu, zachęcamy do zapoznania się z naszą krótką prezentacją, którą znajdą Państwo tutaj oraz ostatnim wpisem na blogu.

Program motywacyjny – pochodne instrumenty finansowe

 

 Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

RODO – czego robić nie(...)

Czytaj więcej →

Przekształcenie umów zawartych przed 22(...)

Czytaj więcej →

30 października dowiemy się, co(...)

Czytaj więcej →

Nowe struktury e-Sprawozdań

Czytaj więcej →

Zmiany w zakresie procedury uproszczonej(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami