Ulga B+R – zmiany na rok 2017 zostały opublikowane12.12.2016

Ulga na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R) zostanie zmodyfikowana od początku 2017 roku. Zmiany, które wejdą w życie, wynikają z opublikowanej 30 listopada br. ustawy o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej (tzw. małej ustawa o innowacyjności, Dz.U. z 2016 r., poz. 1933).

Dotyczą one przede wszystkim:

  • zwiększenia wysokości kwot możliwych do odliczenia, rozszerzenia katalogu kosztów kwalifikowanych o wydatki związane z ochroną własności intelektualnej oraz
  • wydłużenia terminu na skorzystanie z ulgi.

Ponadto, z dniem 1 stycznia 2017 roku wprowadzone zostaną specjalne regulacje w zakresie korzystania z ulgi B+R przez startupy, przewidujące możliwość uzyskania zwrotu części poniesionych kosztów.

Biorąc pod uwagę wprowadzane zmiany oraz możliwe do uzyskania oszczędności, przedsiębiorcy powinni zweryfikować, czy charakter prowadzonej przez nich działalności kwalifikuje się do skorzystania z dodatkowego odliczenia.

Bardziej szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższej prezentacji – w przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Samochody w firmie po zmianach,(...)

Czytaj więcej →

JPK – ostatni dzwonek

Czytaj więcej →

Obligacje korporacyjne przyciągają inwestorów

Czytaj więcej →

Gdyby na mundialu grały pieniądze,(...)

Czytaj więcej →

Rekompensata za naruszenie normy odpoczynku(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami