Zmiana rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług19.02.2013

Rozporządzeniem z 14 grudnia 2012 Minister Finansów zmienił wzory deklaracji dotyczących podatku od towarów i usług. Jednak nie wszyscy muszą rozliczać się w 2013 używając nowych formularzy.

Mimo że nowe wzory deklaracji obowiązują od stycznia 2013, do końca tego roku podatnicy mogą stosować wzory aktualne dotychczas, o ile nie korzystają z ulgi na złe długi na zasadach obowiązujących od stycznia 2013, bądź dokonują ponownego odliczenia VAT po zapłaceniu zobowiązań z faktur, dla których uprzednio skorygowali podatek naliczony z powodu przekroczenia 150 dni od terminu płatności.  Nowe formularze nie różnią się zasadniczo od poprzednich, jedyną zmianą jest poszerzenie części F i G deklaracji, a więc informacji dodatkowych i informacji o załącznikach wymaganych ze względu na konieczność poinformowania urzędu o danych dłużnika, którego dotyczy korygowana należność.

Outsourcing rachunkowości

Zapoznaj się z usługą

 

Jeżeli więc podatnik korzysta z ulgi na złe długi na zasadach obowiązujących do końca 2012 lub dzięki dobrej płynności swojej i kontrahentów tematy złych długów go nie dotyczą, z powodzeniem może do rozliczenia podatku VAT za 2013 rok stosować wzory deklaracji obowiązujące od stycznia 2011 roku.

 

 Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Outsourcing narzędziem restrukturyzacji

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami