Publikacje
Filtruj:
Doradztwo podatkowe

Wykonawstwo zastępcze usług budowlanych bez odliczenia VAT 17.07.2017

Naczelny Sąd Administracyjny wyjaśnia wątpliwości podatników nabywających usługi budowlane w ramach wykonawstwa zastępczego. Niestety niekorzystnie. W wyroku z dnia 6 lipca 2017 r., sygn. akt  I FSK 2173/15, stanął(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Dywidenda od spółki zagranicznej nie zawsze zwolniona z opodatkowania 17.07.2017

Otrzymując dywidendę od zagranicznej spółki córki należy upewnić się, czy w państwie źródła  kwota dywidendy nie podlega w jakiejkolwiek formie zaliczeniu bądź odliczeniu. W przypadku odpowiedzi twierdzącej, polski podatnik(...)
Czytaj więcej →
Przemysł drzewny i meblarstwo

Polska branża meblarska w centrum zainteresowania na Expo Astana 2017 13.07.2017

Polska branża producentów mebli z roku a rok notuje pokaźny wzrost przychodów, a Polska należy do wiodących producentów i eksporterów mebli w Europie i na Świecie. Na podstawie informacji(...)
Czytaj więcej →
Purpurowy Informator, Raporty

Zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych 12.07.2017

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe.
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

„Biznes na obcasach” szansą dla kobiet na własną działalność gospodarczą! 12.07.2017

Udział w projekcie „Biznes na obcasach” to idealna okazja na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla kobiet zamieszkujących obszar województwa kujawsko-pomorskiego.
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Definicja pierwszego zasiedlenia w Ustawie VAT z błędem 10.07.2017

Dostawa budynków, budowli lub ich części co do zasady podlega zwolnieniu od podatku VAT, chyba że ma miejsce przed pierwszym zasiedleniem lub pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą upłynął okres(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

E-papierosy z akcyzą 10.07.2017

Od kilku miesięcy z resortu finansów dochodziły informacje o planach, aby opodatkować akcyzą papierosy elektroniczne. Zamiary te zmaterializowały się, opublikowany bowiem został projekt ustawy zmieniający ustawę o podatku akcyzowym,(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 48 07.07.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zamiana stawki 8% na 5% dla produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych oznaczałoby dla budżetu koszt maksymalnie kilkuset milionów złotych. Przy wpływach VAT na zakładanym na 2017 r. poziomie 143,5 mld zł – to bardzo niewielka kwota, tymczasem korzyść dla przedsiębiorców byłaby ogromna.

 

Małgorzata Samborska Doradca podatkowy, Dyrektor Zespołu Doradztwa dla Branży Artykuły Spożywcze i Napoje

Rynek Catalyst bez wątpienia pozostaje niekwestionowanym liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto również zaznaczyć, że nie zachwiały nim takie wydarzenia polityczne jak brytyjskie referendum w sprawie Brexit czy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, polski rynek długu korporacyjnego, dzięki nieznacznej korelacji z zagranicą stanowi stabilną ofertę i ostoję dla inwestorów, charakteryzujących się awersją do ryzyka.

 

 

Rafał Śmigórski Partner w departamencie Doradztwa Transakcyjnego w Grant Thornton

Niewątpliwie największą część budżetu festiwalowego pochłaniają bilety wstępu. Często stanowią one nawet ponad połowę kosztu udziału w festiwalu, dlatego warto rozpocząć polowanie na karnety jak najwcześniej, ponieważ w przedsprzedaży można nabyć bilety za niższą cenę.

 

Monika Łosiewicz Specjalista ds. Potencjału ludzkiego w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami