Publikacje
Filtruj:

Doradztwo podatkowe

Interpretacje na niekorzyść podatnika z aprobatą Ministerstwa Finansów 24.04.2017

Ministerstwo Finansów potwierdziło prawidłowość wniosków raportu Grant Thornton „Fiskus nadal nie ma wątpliwości” – drugiego już opracowania z cyklu Purpurowy Kalkulator dotyczącego niestosowania zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika(...)
Czytaj więcej →

Kancelaria prawna

5 najważniejszych zmian w Kodeksie postępowania administracyjnego 19.04.2017

W dniu 1 czerwca 2017 r. mają wejść w życie znowelizowane przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego. Zmiany mają na celu przede wszystkim usprawnienie prowadzenia postępowań administracyjnych,  zapobieganie przewlekłości w rozpatrywaniu(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Dostawy o charakterze ciągłym mogą być rozliczane okresowo 18.04.2017

Wyrokiem z dnia 11 kwietnia 2017 r. (sygn. akt I FSK 1104/15) Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że strony mogą umówić się na okresowe rozliczanie powtarzalnych dostaw towarów, a w(...)
Czytaj więcej →

Kancelaria prawna

Jeden rachunek dla wszystkich składek ZUS od 2018 r. 18.04.2017

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w zakresie rozliczeń z ZUS. Nowelizacja zakłada przypisanie każdemu płatnikowi indywidualnego rachunku, na który jednym przelewem na konto przedsiębiorcy opłacą wszystkie składki należne ZUS.(...)
Czytaj więcej →

Audyt

Zastosowanie metody praw własności w jednostkowym sprawozdaniu finansowym 13.04.2017

Wydana przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR) w 2014 roku zmiana do Międzynarodowego Standardu Rachunkowości nr 27 (MSR 27) przywraca możliwość ujęcia w jednostkowym sprawozdaniu finansowym inwestycji w jednostkach(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 42 13.04.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

430 mln zł na współpracę MŚP w Polsce Wschodniej 11.04.2017

Od maja do sierpnia 2017 r. w Polsce Wschodniej trwa nabór wniosków w konkursie skierowanym do konsorcjów MŚP w zakresie tworzenia produktów sieciowych.

Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Spór z organem o 100% odliczanie VAT w związku z eksploatacją samochodu osobowego 10.04.2017

Według Ministra Rozwoju i Finansów przesłanka wyłącznego wykorzystywania pojazdu do celów prowadzenia działalności gospodarczej,  powinna być rozpatrywana w kategoriach obiektywnych. Wprawdzie twierdzi, że wynajem samochodów pracownikom stanowi niewątpliwie wykorzystywanie(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami