Publikacje
Doradztwo podatkowe

Najem nieruchomości przez spółkę holdingową to już zarządzanie 18.09.2018

Aktywność spółki holdingowej w zakresie zarządzania spółkami zależnymi pozwala na odliczenie podatku VAT. W wyroku z dnia 5 lipca 2018 r. (sprawa C-320/17 Marle Participations) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Nieodpłatne poręczenie a przychód 18.09.2018

W przypadku udzielenia poręczenia bez wynagrodzenia, podmiot otrzymujący nieodpłatne świadczenie, ma obowiązek rozpoznać przychód. Pomimo, że poręczenie może być udzielone na dłuższy okres, przychód należy rozpoznać jednorazowo, w momencie(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy, Outsourcing płac i kadr

Kalendarz księgowego i kadrowego na wrzesień 11.09.2018

Specyfika zawodu księgowego i kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Trudniej będzie nie pobrać podatku u źródła 11.09.2018

Na koniec wakacji zapowiedziano… koniec wakacji – od pobierania podatku u źródła (WHT). W opublikowanym 24. sierpnia projekcie nowelizacji przepisów podatkowych (Projekt) zapowiedziano istotne założenia zmian  m. in. w(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Można już wnioskować o decyzję o wsparciu inwestycji 10.09.2018

W Dzienniku Ustaw 4. września 2018 r. opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28. sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji (poz.(...)
Czytaj więcej →
Outsourcing finansowo-księgowy

Czas na złożenie uproszczonego sprawozdania CIT-TP i planowane zmiany, czyli TP-R 10.09.2018

Do 30. września 2018 roku trzeba będzie złożyć uproszczone sprawozdanie CIT-TP.
Czytaj więcej →
Outsourcing płac i kadr

Różnice między podróżą służbową a oddelegowaniem pracownika 04.09.2018

Podpisałeś zagraniczny kontrakt? Planujesz wysłać pracowników do pracy za granicą? Masz wątpliwości czy będzie to jeszcze podróż służbowa czy już oddelegowanie? Poniższy artykuł pomoże Ci podjąć decyzję!
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

NSA po raz kolejny potwierdza niezależność podatkowego i bilansowego rozliczana kosztów pośrednich 03.09.2018

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) po raz kolejny (a w zasadzie trzykrotnie) potwierdził, że bilansowy sposób rozliczania kosztów pośrednich poprzez ich rozliczenie w czasie nie może determinować podatkowego ujęcia tego(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami