Publikacje
Filtruj:

Doradztwo podatkowe, Wyroki i interpretacje

Tygodniowy przegląd podatkowy nr 45 23.05.2017

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami podatkowymi.

Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Współpraca z Polską Wschodnią się opłaca 22.05.2017

Program Operacyjny Polska Wschodnia ogłosił drugą edycję konkursu na wsparcie inwestycyjne dla MŚP z terenu całej Polski, działających w ramach ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego z przedsiębiorstwem z terenu województw: lubelskiego,(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Działasz na Lubelszczyźnie? Są dotacje na opracowanie innowacyjnego produktu, usługi lub procesu! 22.05.2017

W ramach konkursu na badania celowe wsparciem zostaną objęte koszty przeprowadzenia badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na obszarze województwa lubelskiego.

Czytaj więcej →

Outsourcing finansowo-księgowy

Nie zapominajmy o profesjonalizmie w księgowości 22.05.2017

Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości, jest zbiorem zasad etycznych właściwych dla wykonywania zawodu w dziedzinie rachunkowości. Celem kodeksu jest tworzenie wizerunku zawodu w dziedzinie rachunkowości jako zawodu zaufania publicznego.(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo podatkowe

Ulga B+R: opłacalne centrum badawczo-rozwojowe 22.05.2017

Rząd nie ustaje w wysiłkach zmierzających do podniesienia atrakcyjności tzw. ulgi badawczo-rozwojowej (Ulga B+R), czyli ulgi w podatku dochodowym polegającej na odliczeniu od podstawy opodatkowania wydatków na prace B+R(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Szansa na dofinansowanie innowacji w Województwie Opolskim 22.05.2017

Po raz kolejny w perspektywie finansowej 2014 – 2020 Województwo Opolskie planuje dofinansować projekty innowacyjne w ramach Działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach RPO WO 2014 – 2020. Planowany w(...)
Czytaj więcej →

Outsourcing płac i kadr

Przepracowany dzień vs zwolnienie lekarskie – co wypłacić? 22.05.2017

Często zdarza się, że pracownik po przepracowanym pełnym dniu lub po kilku godzinach pracy z powodu złego samopoczucia udaje się do lekarza, który wystawia zwolnienie lekarskie od dnia, w(...)
Czytaj więcej →

Doradztwo europejskie

Innowacje w przedsiębiorstwach – rusza kolejna edycja Bonów na innowacje dla MŚP 19.05.2017

Na początku czerwca rusza kolejny nabór wniosków w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw” poddziałanie 2.3.2 „Bony na innowacje dla MSP”. Już od 8 czerwca przedsiębiorcy mający pomysł(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo musi być zmieniane, bo świat wokół nas się zmienia i system prawny musi za tymi zmianami nadążyć. Poza tym, w przepisach jest mnóstwo błędów i luk, więc trzeba te braki naprawiać, produkując nowe ustawy. Dlatego rozumiemy starania legislatorów, by naprawiać polskie prawo i doceniamy ich dobre intencje. Jednak mamy przekonanie, że skala produkcji prawa w Polsce jest już zdecydowanie za duża i zwyczajnie wymknęła się polskiemu państwu spod kontroli.

 

TomaszWróblewski PartnerZarządzający w Grant Thornton

Jeszcze na początku obecnej dekady polski biznes był niemal jednomyślny – zdecydowana większość przedsiębiorców i menedżerów uważała, że przyjęcie przez Polskę euro pomogłoby ich firmom. Kryzys w strefie euro z lat 2010-2011, wywołany problemami fiskalnymi Grecji, Hiszpanii i Włoch, sprawił jednak, że polski biznes stopniowo nabierał wątpliwości i zaczął doceniać fakt posiadania przez Polskę własnej waluty.

 

Grzegorz Taraszkiewicz-Sirocki Associate Partner Zarządzanie Ryzykiem Finansowym Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami