Publikacje
Doradztwo podatkowe

W 2019 r. mniej finansowania dłużnego w kosztach uzyskania przychodów 20.07.2018

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt zmieniający ustawy o podatkach dochodowych (i inne) zawierający istotne i kompleksowe uregulowania w zakresie cen transferowych. To nie dziwi; dotychczasowe działania(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Zyski kapitałowe – zmiana interpretacji 17.07.2018

Nowe regulacje mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego i zwalczanie działań związanych z agresywną optymalizacją podatkową mogą niekiedy dotknąć również inne podmioty niż te, do których w zamyśle były(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

NSA potwierdza, że ryczałt obejmuje paliwo 16.07.2018

Organy podatkowe twierdzą, iż w ustawowej kwocie ryczałtu za nieodpłatne używanie samochodów służbowych nie mieści się paliwo, natomiast wojewódzkie sądy administracyjne są przeciwnego zdania. NSA w wyroku z 10(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Spóźniony wiatr w żagle – elektrownie wiatrowe bez podatku 09.07.2018

Właściciele elektrowni wiatrowych doczekali się końca niepewności co do zakresu ich opodatkowania. Ze skutkiem od 1 stycznia 2018 r. dojdzie do „rozgraniczania elementów technicznych od budowli”, za którą podatek(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo podatkowe

Już od lipca nowe deklaracje VAT! 09.07.2018

W związku z wprowadzeniem mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment), zmianie uległy deklaracje VAT. Pierwszym miesiącem, za który należy złożyć nową deklarację VAT jest lipiec.
Czytaj więcej →
Raporty

Produkcja prawa wyraźnie spowalnia 06.07.2018

W I półroczu 2018 r. przyjęto 8,7 tys. stron ustaw i rozporządzeń – wynika z najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego w Polsce”. To spadek o 50 proc. rok(...)
Czytaj więcej →
Doradztwo europejskie

Wsparcie inwestycji wielkopolskich przedsiębiorstw 06.07.2018

W sierpniu i we wrześniu 2018 r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa wielkopolskiego będą mogły ubiegać się o wsparcie przeprowadzenia inwestycji wzmacniających ich konkurencyjność. W ramach konkursu(...)
Czytaj więcej →
Kancelaria prawna

Złożenie sprawozdania finansowego
za 2017 r. 03.07.2018

Wraz z końcem czerwca upłynął ustawowy termin na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych dla podmiotów, których rok obrotowy zakończył się dnia 31 grudnia 2017 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami,(...)
Czytaj więcej →
Pokaż więcej

Najnowsze komentarze

Praktyka organów podatkowych, która ostatecznie powoduje odmowę wydania interpretacji, budzi słuszne wątpliwości. Organy podatkowe, żądając uzupełnień stanu faktycznego czy zdarzenia przyszłego, w praktyce prowadzą do absurdalnej sytuacji, w której pytający i opiniujący zamieniają się rolami. To podatnik musi wtedy odpowiadać urzędnikom, jaką stawkę podatkową należy wybrać w danej sytuacji. A przecież nie taką rolę miały pełnić interpretacje indywidualne.

 

Dariusz Gałązka Partner w Grant Thornton

Rrynek obligacji korporacyjnych i samorządowych przestał być w Polsce postrzegany jako nowinka, ale stał się naturalnym, ważnym elementem polskiego środowiska biznesowego. Choć oczywiście nie jest to rynek pozbawiony ryzyka, to z pewnością jest ciekawą alternatywą zarówno dla inwestorów, jak i emitentów.

 

Paulina Zalewska-Wichrzycka Doradca w Grant Thornton

Spoglądając na liczby w ujęciu ogólnym, kluby Lotto Ekstraklasy coraz bardziej działają jak rozsądne przedsiębiorstwa. Chcą kupić tanio lub zainwestować w szkolenie, by później drożej sprzedać. Wyzwaniem jednak, w każdym oknie transferowym, jest jednoczesne „zabezpieczenie” satysfakcji kibica z wyniku sportowego.

 

Szymon Laszewicz Menadżer w Grant Thornton

Eksperci Grant Thornton na Twitter

Skontaktuj się z nami