Założenie biznesu

Kontakt

Założenie nowego biznesu wymaga wiedzy, czasu i wysiłku. Strukturyzacja, finansowanie i zarządzanie mogą być jak pole minowe, na którym nieostrożni i nienależycie przygotowani, mogą łatwo polec.

Z drugiej jednak strony, nagroda dla tych którzy przetrwają i nie zboczą z kursu, może być znacząca. Musisz zastanowić się, jaką formę formalno-prawną chcesz nadać swojej firmie. Każda forma ma swoje plusy i minusy. Może oznaczać większe lub mniejsze możliwości w zakresie optymalizacji podatkowej, szerszy lub węższy zakres odpowiedzialności (w tym finansowej i karnej). Nieodpowiednia forma prawno – podatkowa będzie stanowiła barierę w rozwoju Twojego biznesu.  Z kolei poprawnie ukształtowana forma pozwoli na swobodę w rozwijaniu działalności.

Pierwszy okres rozwoju biznesu jest szczególnie krytyczny. Jako właściciel prowadzący firmę powinieneś skoncentrować całe pokłady energii i zapału na sukcesie rynkowym. Pozostałe obszary nie są tak istotne. W związku z tym, szczególnie na początku działania biznesu,  outsourcing funkcji back office (takich jak księgowość, kadry, płace) może okazać się kluczowy, ponieważ pozwala oddać się  płynnemu wejściu na rynek.

 

Raporty segmentowe Grant Thornton

 

Prowadzenie prywatnego biznesu jest szczególną formą aktywności zawodowej.  Granice pomiędzy życiem zawodowym, a osobistym zacierają się. Ważne decyzje handlowe często istotnie wpływają na życie osobiste i rodzinne. I odwrotnie – Grant Thornton rozumie szczególną sytuację właścicieli prowadzących firmę. Naszym celem jest wyklarowanie Twojej drogi do większych zysków, biorąc pod uwagę osobiste preferencje, oczekiwania i ograniczenia jakie zdecydowałeś się wyznaczyć.

Jeśli niedawno rozpocząłeś nowy biznes albo właśnie zaczynasz eksplorować możliwości, skontaktuj się z naszym ekspertem, który chętnie odpowie na Twoje pytania i udzieli pierwszych wskazówek.

Usługi powiązane:

Biznesplan i modelowanie finansowe

Outsourcing finansowo-księgowy

Bieżące doradztwo podatkowe

Kancelaria prawna

Skontaktuj się z nami