Strategia podatkowa – jak właściwie wywiązać się z tego obowiązku?

24

Listopada 2022

Czwartek

online

10:00 - 11:00

O webinarze - dlaczego warto?

Najwięksi podatnicy w Polsce, których przychody przekraczają 50 mln EUR rocznie, są zobowiązani do sporządzania informacji o realizowanej strategii podatkowej za 2021 r. w terminie do 31 grudnia 2022 r. Mając na uwadze zakres publikowanych informacji warto przygotować się właściwie do tego obowiązku, w tym dokonać przeglądu procedur obowiązujących w Spółce. Należy bowiem pamiętać, że opublikowane dane będą ogólnodostępne i mogą je analizować pracownicy fiskusa, poszukując „słabych punktów”, w które może być wymierzona kontrola. W przypadku niewykonania obowiązku przekazania organom podatkowym informacji o adresie strony internetowej, ma której opublikowane są informacje o strategii, grożą kary pieniężne.

Zapraszamy na bezpłatny webinar, na którym nasi eksperci posiadający praktyczne doświadczenie, podzielą się swoją wiedzą.

Prelegenci

Agenda

Podczas webinaru omówimy następujące zagadnienia:

 • 1. Jakie podmioty zostaną objęte obowiązkiem opublikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej?

 • 2. Elementy informacji.

 • 3. Jakie formy może mieć strategia podatkowa?

 • 4. Gdzie i kiedy opublikować informację?

 • 5. Jakie kary grożą za brak publikacji informacji?

Najczęściej zadawane pytania
 • Po rejestracji na webinar nie otrzymałam/otrzymałem potwierdzenia – jak otrzymać link do webinaru?
  Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do pokoju webinarowego powinno trafić na maila wskazanego w formularzu rejestracyjnym. Jeśli takie potwierdzenie nie dotarło, mogło zatrzymać się na filtrze antyspamowym - czasem maile z platformy Clickmeeting są przez takie filtry blokowane. Drugim powodem może być błędy mail wpisany podczas rejestracji na wydarzenie.
 • Na jakiej platformie odbywa się webinar i jak dołączyć do webinarium?
  Wydarzenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Nie jest konieczne instalowanie specjalnych aplikacji, aby wziąć udział w webinarium. Link do webinarium powinni otrzymać Państwo po rejestracji - wystarczy przed startem webinarium zalogować się do pokoju za pomocą otrzymanego linku.
 • Czy będzie dostępne nagranie ze spotkania?
  Webinar nie będzie nagrywany.

Kontakt w sprawie wydarzeń

Katarzyna Skibińska

Starszy specjalista

Przygotuj się do webinaru
Przeczytaj specjalnie wybrane artykuły, dzieki którym lepiej zrozumiesz poruszane zagadnienia.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej to wymóg dla podatkowych grup kapitałowych oraz innych podatników, u których przychody przekroczyły w roku podatkowym 50 mln EUR. Należy…

Projekt ustawy wprowadzającej kolejne rozwiązania „uszczelniające” podatki dochodowe przewiduje m. in. obowiązek publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej. Oznacza to dla wielu podmiotów przede wszystkim…

Nadchodzące wydarzenia

02 Lutego
Czwartek
Warszawa
09:00–11:30
Śniadanie podatkowe: Ceny transferowe 2023 – aktualne wyzwania i praktyka rynkowa
Zobacz
24 Listopada 2022 • 10:00 - 11:00 • online,
Strategia podatkowa – jak właściwie wywiązać się z tego obowiązku?

Pole obowiązkowe