Zakres prac ekspertów Grant Thornton obejmował przeprowadzenie kompleksowego badania due diligence GREMI MEDIA S.A. z perspektywy prawnej, finansowej oraz podatkowej. Na bazie przygotowanego przez Grant Thornton raportu, PLURALIS B.V. zdecydowała się na realizację inwestycji.

 

Przedmiot transakcji Nabycie 691.299 udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: GREMI MEDIA S.A.
Kupujący PLURALIS B.V.
Sprzedający KCI S.A.
Branża Media
Rola Grant Thornton Przeprowadzenie kompleksowego due diligence prawnego, finansowego oraz podatkowego

Transakcja sprzedaży akcji GREMI MEDIA S.A. wpisuje się w długofalowe strategie obu stron. KCI S.A. pozyskała silnego partnera z ogólnoświatowym doświadczeniem na rynku mediów oraz digitalizacji, natomiast PLURALIS B.V. umocniła swoją obecność inwestycyjną w podmiotach medialnych w naszej części Europy.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Due diligence prawne
Dowiedz się więcej

GREMI MEDIA S.A. z siedzibą w Warszawie jest wydawcą wiodącego polskiego tygodnia „Rzeczpospolita”, a także dzienników „Parkiet” i „Sport”, miesięcznika „Uważam Rze Historia” oraz serwisów rp.pl, parkiet.com, sportdziennik.com, historiauwazamrze.pl. Spółka jest też większościowym akcjonariuszem EKIOSK S.A., notowanego na NewConnect dystrybutora prasy cyfrowej i książek cyfrowych.

PLURALIS B.V. z siedzibą w Amsterdamie jest spółką kontrolowaną przez konsorcjum inwestorów medialnych z różnych krajów, w tym w szczególności Media Development Investment Fund, Soros Economic Development Fund, King Baudouin Foundation, Mediahuis oraz Tinius Trust.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Due diligence finansowe i podatkowe
Dowiedz się więcej