Ruszyła kolejna, już XVII edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości organizowanego przez Starostę Poznańskiego. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów.

Tegoroczna edycja Konkursu niesie ze sobą kilka nowości. Powiększył się jego zasięg terytorialny. Tym razem do udziału zapraszamy firmy z całej Metropolii Poznań. Widzimy potencjał gospodarczy nie tylko w Poznaniu i powiecie, ale również nieco dalej – w Śremie, Szamotułach, Obornikach i Skokach. Druga nowość to dodatkowe kryterium oceny firmy pod względem działań na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

Ważnym celem Konkursu stało się zatem nie tylko wyróżnienie przedsiębiorców osiągających dobre wyniki finansowe, dynamicznie rozwijających się, wdrażających nowe rozwiązania technologiczne i produkty, ale także promocja i upowszechnianie przykładów podejmowanych działań i inwestycji w tak ważnym obecnie obszarze jakim jest ochrona środowiska.

Jak pokazują przykłady Liderów z wcześniejszych edycji, udział w Konkursie naprawdę się opłaca. Przedsiębiorstwa te są bardziej rozpoznawalne na rynku, zapraszane zostają do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych.

Laureatów Konkursu wybiera Kapituła Konkursu we współpracy z Partnerem Merytorycznym, którym ponownie jest firma Grant Thornton.

Zadaniem Grant Thornton będzie dokonanie oceny zgłoszeń uczestników oraz przedstawienie członkom Kapituły Konkursu rekomendacji ze wskazaniem finalistów w poszczególnych kategoriach. Przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do konkursu będą oceniane przez pryzmat 21 różnorakich kryteriów obejmujących kompleksowo kluczowe obszary prowadzonego biznesu.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można składać do 31 marca 2020 roku. Uroczysta Gala Finałowa XVII edycji Konkursu odbędzie się w dniu 28 maja 2020 r. podczas której zostaną rozdane nagrody i wyróżnienia.

Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym m.in. na bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Grant Thornton ufundował nagrodę dla laureata w kategorii „średnie przedsiębiorstwo”, którą jest: interdyscyplinarny warsztat kreatywny dla właścicieli i kadry menadżerskiej: „6 box Model – Wyzwól potencjał rozwoju Twojej organizacji”.

Organizatorzy liczą na udział firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Jest to bardzo dobra okazja do podzielenia się swoimi sukcesami, pokazania osiągnięć i promowania swojej działalności na szerokim forum aglomeracji poznańskiej.

Warto podkreślić, że udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenie do Konkursu jest nieskomplikowane, nie wymaga wiele czasu i przygotowania dodatkowych dokumentów. Wystarczy wejść na stronę organizatora wypełnić krótką ankietę, podpisać oświadczenie i przesłać drogą elektroniczną.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz dokumentacja konkursowa zamieszczone są na stronie organizatora: www.pfpp.com.pl/lidermsp