Nasz zespół doradztwa prawnego w M&A uczestniczył w kolejnej, przeprowadzonej z sukcesem, transakcji o charakterze międzynarodowym. Mianowicie, nasi eksperci mieli przyjemność zapewnić wsparcie prawne spółce HAVELLÄNDISCHE EISENBAHN AG (HVLE) w procesie transakcyjnym, polegającym na sprzedaży lokomotyw na rzecz polskiego przewoźnika.

Zakres doradztwa prawnego Grant Thornton obejmował udział w sporządzeniu dokumentacji transakcyjnej, obejmującej między innymi umowę sprzedaży aktywów.

Przedmiot transakcji Sprzedaż taboru kolejowego
Kupujący Nieujawniony
Sprzedający HAVELLÄNDISCHE EISENBAHN AG (HVLE)
Branża Transport kolejowy
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne w transakcji na rzecz Sprzedającego

HVLE, czyli niemiecka spółka działająca w sektorze transportu kolejowego, może pochwalić się tradycją biznesową, której korzenie sięgają końca XIX wieku. Przez lata działalności w obszarze infrastruktury kolejowej, oferując usługi logistyczne, serwisowe i doradcze, HVLE wypracowała ugruntowaną pozycję zarówno na rynku niemieckim, jak i międzynarodowym. Dziś HVLE, dysponując ponad 50 lokomotywami i 850 wagonami towarowymi, należy do grupy kapitałowej zawiadującej największą zarządzaną przez podmiot prywatny stacją rozrządową w Niemczech.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.