fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na marzec – warto wiedzieć

Ulga na złe długi w podatku dochodowym od osób prawnych, to w praktyce większe uprawnienia wierzycieli oraz większe obowiązki dłużników. Szczegóły w artykule Ulga na złe długi w podatkach dochodowych

Najważniejsza data dla księgowych: 16.03/31.03.2020

Wpłata do PPK za 02.2020 r.; obowiązek dokonania rozliczeń z tytułu opłaty produktowej za opakowania za 2019 r. oraz rozliczeń z tytułu opłaty recyclingowej za torby foliowe za 2019 r. / Sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego za 2019 r. w jednostce, której rok obrotowy jest zgodny z kalendarzowym.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Kalendarz kadrowego na marzec – warto wiedzieć

Jakie prawa i obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z zagrożeniem koronawirusem? Prawo pracy przewiduje szereg możliwości. Oto zasady postępowania dla pracownika i pracodawcy w przypadku możliwości zarażenia koronawirusem

Najważniejsze daty dla kadrowych: 16.03.2020

1 stycznia 2020 r. obowiązkiem PPK objęte zostały kolejne grupy pracodawców – tym razem podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób zatrudnionych wg stanu na dzień 30 czerwca 2019 r. Pracodawcy, którzy spełniają te kryterium, są zobowiązani do podpisania umowy o zarządzanie PPK - do 24 kwietnia 2020 r., zaś umowy o prowadzenie PPK - do 11 maja 2020 r.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane