fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na maj – warto wiedzieć

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość ponownego wyboru formy opodatkowania za rok 2022, termin wszystkich rozliczeń rocznych w PIT zostanie ujednolicony, ulga na zabytki – uszczelniona. Jakie jeszcze zmiany i nowości w podatkowym Polskim Ładzie 2022 wypracował rząd w dialogu ze stroną społeczną?

Szczegóły na stronie: Jakie zmiany w Polskim Ładzie 2022?

Ważna data dla księgowych: 25.05.2022

Wpłata podatku VAT za kwiecień 2022 r.; Złożenie deklaracji VAT-8, VAT-9M, VAT-12 za kwiecień 2022 r.; Przesłanie pliku JPK_V7M za kwiecień 2022 r.; Przesłanie pliku JPK_V7K za kwiecień 2022 r. (część ewidencyjna).

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Kalendarz kadrowego na maj – warto wiedzieć

Na stronach RCL pojawiła się najnowsza wersja projektu ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, czyli o ochronie tzw. sygnalistów. Jakie zmiany zawiera względem pierwowzoru i czy wychodzi naprzeciw wszystkim postulatom ekspertów, którzy opiniowali pierwszą wersję?

Szczegóły na stronie: Projekt ustawy o ochronie sygnalistów – co zawiera druga wersja przepisów?

Ważna data dla kadrowych: 31.05.2022

Przekazanie I raty odpisu podstawowego w wysokości co najmniej 75% na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Księgowe wyrażenie roku 2021

Rok 2021 to rok dalszych zmagań rynku ze zmianami, które przedsiębiorcom przyniosła pandemia. Programy wsparciowe, zmiany w prawie, Tarcze i przede wszystkim ogłoszenie Polskiego Ładu zdominowały dyskusje w Waszych firmach. O których z nich rozmawialiście…

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane