fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Ważna data dla kadrowych: 01.04.2019

W kwietniu należy zaktualizować stopy procentowe składek na ubezpieczenie wypadkowe. W nowym okresie składkowym, tj. od kwietnia 2019 do marca 2020 stawki nie uległy zmianie, jednak niektóre grupy płatników muszą ustalić stopę procentową na nową – samodzielnie lub otrzymają ją z ZUS.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Ważna data dla księgowych: 25.04.2019

Termin na złożenie informacji o ewidencji VAT w formie JPK, czyli JPK_VAT, za marzec 2019 r. Jednolity plik kontrolny to elektroniczne zestawienie danych o zakupach i sprzedaży, które wynika z ewidencji VAT przedsiębiorcy za dany okres.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane