Treść artykułu

Specyfika zawodu księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji pracy i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem dobrą praktyką, czyli kalendarzem-ściągawką pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Przypomnijmy, że we wtorek, 23.10.2018 r. Sejm przegłosował ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z którą 12 listopada 2018 r. ma być dniem wolnym od pracy.  Jednak po poprawkach Senatu ustawa ponownie musi trafić do Sejmu – dopiero później na biurko Prezydenta.

[Przeczytaj komentarz naszego eksperta, dotyczący dnia wolnego od pracy – 12 listopada]

Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na ważne terminy:

Kadrowy: 21.11.2018  – jeśli pracodawca, przed 22 lutego 2016 r., zawarł z pracownikiem umowę o pracę na czas określony na okres dłuższy niż do 21 listopada 2018 roku i do tej pory nie wypowiedział jej, musi pamiętać, że 22 listopada 2018 roku umowa ta przekształci się automatycznie w umowę na czas nieokreślony.

Księgowy: 26.11.2018 – w związku z tym, że w miesiącu listopadzie 25-ty przypada w niedzielę, na złożenie informacji o ewidencji VAT w formie JPK (JPK_VAT) za październik 2018 r. mamy czas do 26.11.2018 r.

 


Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc! >>Czytaj więcej o usłudze Outsourcing kadr i płac<< 

 


Szukasz wsparcia w zakresie księgowości? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc! >>Czytaj więcej o usłudze Outsourcing finansowo-księgowy<< 

 

AUTOR: Katarzyna Romanowska, Outsourcing

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Najczęściej czytane