fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na styczeń – warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. każdy podatnik będzie zobowiązany dokonywać zapłat podatków do urzędu skarbowego na swój indywidualny rachunek podatkowy bez podziału na konkretne podatki i bez konieczności wyboru urzędu skarbowego do którego należy.

Najważniejsza data dla księgowych: 1.01.2020 r.

W dniu 1 stycznia 2020 r. weszły w życie istotne zmiany w ordynacji podatkowej oraz w ustawach o rachunkowości, o podatku dochodowym od osób prawnych, o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku od towarów i usług i o terminach zapłaty w transakcjach handlowych.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości? Sprawdź

Kalendarz kadrowego na styczeń – warto wiedzieć

Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi jest zobowiązany żądać od cudzoziemca przedstawienia – przed rozpoczęciem pracy – ważnego dokumentu uprawniającego go do pobytu na terytorium RP. Pracodawca ma obowiązek przechowywać kopię tego dokumentu w aktach pracownika, czy dokumentach zleceniobiorcy. Nie stosowanie się do obowiązujących przepisów obłożone jest sankcjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności do lat 3. Przeczytaj więcej na blogu Poradnik HR

Poznaj kadrowe zagadnienie roku 2019!

Najważniejsze daty dla kadrowych: 31.01.2020

31 stycznia należy przekazać do właściwego urzędu skarbowego PIT-4R i PIT-8AR za 2019 r. oraz do właściwych urzędów skarbowych PIT-11 za 2019 r. w formie elektronicznej (dotyczy wszystkich płatników).

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

AUTOR: Katarzyna Romanowska. Menedżer, Outsourcing

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane