fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

W październiku 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 324 tys. nowych ofert pracy. To 35 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z badania Grant Thornton i firmy Element.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

Dobra passa polskiego rynku pracy trwa. Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton, liczba nowych ogłoszeń o pracę utrzymuje się na wysokim poziomie, a nawet lekko rośnie. W październiku 2021 roku pracodawcy opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych aż 324 tys. nowych ofert. To o 35 proc. wyższy wynik niż w październiku zeszłego roku oraz – co jeszcze bardziej cieszy – o 6 proc. wyższy niż w październiku 2019 roku, a więc przed wybuchem pandemii. Do rekordu badania, czyli 334 tys. (uzyskanych w maju 2019 roku), brakuje już zaledwie 10 tys. ogłoszeń.

W październiku 2021 roku największy wzrost liczby ofert pracy zanotowaliśmy wśród zawodów prawniczych (o 114 proc. rok do roku), specjalistów związanych z zarzadzaniem ludźmi (o 99 proc.) oraz w profesjach związanych z marketingiem i sprzedażą (53 proc.). Największy popyt na pracowników widoczny jest w Krakowie i Warszawie, najmniejszy – w Poznaniu i Katowicach.

Pobierz raport „Rynek pracy w czasie COVID-19”

Zobacz prezentację

Partnerem technologicznym badania jest firma Element.

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Trzeci miesiąc spadku liczby ofert pracy

W lipcu 2022 roku pracodawcy opublikowali w sieci 288 tys. ofert pracy, czyli o 6% mniej niż przed rokiem. Spadki, na szczęście, nie pogłębiają się. Rynek pracy czeka drobna korekta, a nie kryzys?

Produkcja prawa idzie na rekord

W pierwszej połowie 2022 r. przyjęto w Polsce 14,5 tys. stron maszynopisu aktów prawnych, czyli o 75 proc. więcej niż przed rokiem. Jeśli ta dynamika się w obecnym roku przyrost prawa będzie najwyższy w historii…

Najczęściej czytane