W maju 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali w sieci 303 tys. nowych ofert pracy. To o 55 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

Polski rynek pracy coraz wyraźniej wraca do siebie po ciosie, jakim była pandemia. Jak wynika z najnowszej edycji raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19” przygotowanego przez Grant Thornton i firmę Element, liczba rekrutacji w ostatnich miesiącach silnie wzrosła i wróciła już niemal do wysokich, przedpandemicznych poziomów.

W maju 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych aż 303,4 tys. nowych ogłoszeń o pracę. To o 55 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku i tylko o 10 proc. mniej niż w dwa lata temu.

Silny wzrost liczby ofert pracy widać w większości zawodów. W maju 2021 o ponad 100 proc. wzrósł popyt na zawody prawnicze, o prawie 100 proc. na specjalistów HR oraz marketingu i sprzedaży. Najmniejsze wzrosty widoczne są w finansach, jednak wynika to przede wszystkim z faktu, że popyt na te zawody przed rokiem był relatywnie odporny na pandemię i wywołany nią lockdown, więc w tej profesji trudno o silne wzrosty.

W maju 2021 roku w ofertach pracy utrzymała się wysoka liczba zachęt i benefitów. Na jedno ogłoszenie przypada teraz średnio 6,3 zachęty. To jeden z najwyższych wyników od początku badania. Pracodawcy w ogłoszeniach kuszą kandydatów do pracy przede wszystkim obietnicą szkoleń, wysokiego wynagrodzenia i darmowego pakietu medycznego.

Pobierz raport „Rynek pracy w czasie COVID-19”

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach

Świadczymy usługi w zakresie Ofert pracy prawie tyle, co przed pandemią

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Skontaktuj się

Jacek Kowalczyk

Dyrektor, Marketing i PR

Skontaktuj się

Jacek Kowalczyk

Dyrektor, Marketing i PR

Poproś o kontakt

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.