fbpx

Treść artykułu

Prezydent podpisał Ustawę z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (tzw. Tarczę 4.0).

Zgodnie z przepisami wspomnianej ustawy, nowa struktura JPK_VAT zacznie obowiązywać od 1 października 2020 roku. Wprawdzie przesunięcie terminu wejścia w życie nowego JPK_VAT zapowiadało już wcześniej Ministerstwo Finansów jednak dopiero teraz podatnicy mogą być pewni, że nie zacznie ona obowiązywać od 1 lipca 2020 roku. Te kolejne miesiące mogą być kluczowe dla podatników, którzy przygotowują swoje systemy finansowo-księgowe do nowej struktury. Przedsiębiorcy już dawno apelowali, aby termin wejścia w życie nowej struktury został przesunięty do 2021 roku. Być może ustawodawca posłucha głosu podatników i 1 października nie będzie ostatecznym terminem wejścia w życie nowego JPK_VAT.

Sprawdź Jednolity Plik Kontrolny (JPK) Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Jednolity Plik Kontrolny (JPK) Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane