Z nieskrywaną dumą informujemy, że Grant Thornton zwyciężył w 17. Rankingu firm doradztwa podatkowego przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita” w kategorii: "Zaangażowani w wyjaśnianie zawiłości Polskiego Ładu". Zostaliśmy także wyróżnieni za działalność w dziedzinie edukacji podatkowej.

Kapituła rankingu oceniła, że Grant Thornton najszybciej reagował na kolejne nowelizacje Polskiego Ładu. A było to nie lada wyzwaniem, gdyż – jak napisali twórcy rankingu – przepisy powstawały w zawrotnym tempie, szybko weszły w życie, a po kilku miesiącach okazało się, że trzeba je znowelizować. I znów pojawiły się kolejne wątpliwości i problemy.

Nasi eksperci zostali także docenieni za szczegółowe wyliczenia pokazujące, jak Polski Ład wpłynie na zarobki Polaków i ich zobowiązania podatkowe.

Nagroda za zaangażowanie w wyjaśnianie zawiłości Polskiego Ładu została przyznana po raz pierwszy. Warto jednak przypomnieć, że w zeszłorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” nasi eksperci zostali nagrodzeni w kategorii „Tworzenie dobrego prawa podatkowego”, także za analizy Polskiego Ładu.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Doradztwo podatkowe
Dowiedz się więcej

Grant Thornton wyróżniony za dzielenie się wiedzą

W 17. Rankingu firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej” Grant Thornton otrzymał również wyróżnienie za działalność w dziedzinie edukacji podatkowej.

Członkowie kapituły docenili jej (firmy Grant Thornton – przyp. GT) konsekwencję w wieloletnim działaniu na rzecz uświadamiana społeczeństwu zmian w otoczeniu prawnym biznesu. Przygotowywany przez nią od lat „Barometr prawa” pokazuje w wyjątkowo namacalny sposób, jak duża jest produkcja prawa w Polsce i jak w ostatnich latach przyspieszyło tempo prac nad ustawami. Przykładem jest chociażby Polski Ład, który zaczął obowiązywać 1 stycznia 2022 r., a już od lipca musiał być nowelizowany.

Naszym doradcom podatkowym gratulujemy zdobytych laurów, które stanowią potwierdzenie ich wyjątkowej wiedzy i zaangażowania w dzielenie się nią z podatnikami.