fbpx

GrantThornton

Webinar: Jak uniknąć pułapek prawnych w umowach z inwestorem? (9 VI)

Treść artykułu

Czwartek, 9 czerwca, godz. 10.00-11.00

O webinarze:

W życiu każdego foundera przychodzi moment, w którym zaczyna zastanawiać się nad pozyskaniem dodatkowego finansowania dalszego rozwoju biznesu. Z tym wiąże się jednak konieczność podpisania szeregu dokumentów transakcyjnych, zaczynając od umowy o zachowaniu poufności, przez list intencyjny lub term-sheet, a na umowie inwestycyjnej kończąc. Pierwsze wersje wspomnianych dokumentów, których podpisanie inwestor proponuje założycielowi, bardzo często nie zabezpieczają interesów założyciela. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak identyfikować i jak unikać pułapek prawnych w umowach z inwestorem.

Podczas webinaru opowiemy o procesie transakcyjnym na podstawie naszych doświadczeń jako doradców prawnych oraz przeprowadzimy case study najczęstszych ryzyk dla założycieli wynikających z dokumentów transakcyjnych sporządzanych wspólnie z inwestorem.

Agenda:

  1. Proces przygotowawczy do transakcji
  • transakcje krok po kroku
  • dobre praktyki vs. największe wyzwania
  1. Pułapki czyhające na założyciela w umowie inwestycyjnej
  • ryzyko niespełnienia świadczeń przez inwestora
  • oświadczenia i zapewnienia (representations & warranties)
  • ograniczenia w zbywaniu udziałów po transakcji (lock-up)
  • ład korporacyjny, czyli jak nie stracić kontroli nad biznesem po transakcji
  • zakaz prowadzenia działalności konkurencyjnej

Prelegenci:

Temat umów inwestycyjnych omówią Karol Guździoł i Adrianna Roloff.

Karol Guździoł

Senior Counsel, Radca Prawny, Grant Thornton

Zarządza praktyką doradztwa prawnego w transakcjach. Specjalizuje się w doradztwie w procesach sprzedaży i zakupu udziałów, akcji, przedsiębiorstw i ich części (tak na rynku private equity, jak i venture capital), a także w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć o charakterze joint venture.

Adrianna Roloff

Senior Associate, Radca Prawny, Grant Thornton

Specjalizuje się w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym procesów sprzedaży oraz nabycia udziałów, przedsiębiorstw lub składników majątkowych, jak również procesów zmierzających do utworzenia wspólnego przedsięwzięcia.

Bezpłatna rejestracja

 

Najczęściej czytane