Mamy przyjemność poinformować, że eksperci Grant Thornton doradzali Grupie Play w procesie nabyła 100% udziałów spółki Miconet Sp. z o.o. z Mikołowa.

Nasze wsparcie obejmowało usługi z zakresu due diligence podatkowego i finansowego, jak również doradztwo transakcyjne i finansowe przy wybranych aspektach transakcji, m.in. negocjacjach umowy SPA (Sale and Purchase Agreement).

Transakcja pozwoli naszemu Klientowi umocnić jego pozycję na Śląsku i istotnie rozszerzyć zasięg usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej.

Miconet oferuje swoje usługi pod marką Multimetro. Posiada 640 km sieci światłowodowej, w której zasięgu jest 42 tysiące gospodarstw domowych w 28 miejscowościach i wsiach na terenie województwa śląskiego.

Grupa Play, należąca do francuskiej Grupy iliad, jednej z największych grup telekomunikacyjnych w Europie, jest wiodącym dostawcą usług mobilnych, internetu stacjonarnego i telewizji cyfrowej. Obsługuje ponad 17 mln klientów, a także świadczy kompleksowe rozwiązania ICT i data center dedykowane dla biznesu. Play posiada sieć mobilną w Polsce, liczącą obecnie ponad 10 500 stacji bazowych i obejmującą swoim zasięgiem blisko 100% populacji Polski, a także sieć światłowodową, która docelowo docierać będzie do ponad 6 milionów gospodarstw domowych.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej