e-commerce i rynki konsumenckie

W wyścigu po konsumenta sklepy i sieci detaliczne muszą dokonać głębokich wewnętrznych przeobrażeń lub nawet całkowicie przeformułować swój model biznesowy. Profesjonaliści z Grant Thornton wspierają wiedzą i doświadczeniem w uchwyceniu najważniejszych trendów i pomagają w dostosowaniu biznesu do aktualnych wymogów rynku.

Zakres wsparcia

 • Badanie sprawozdań finansowych

  spółek e-commerce, dostarczających rozwiązania mobilne – zarówno doświadczonych jak i rozpoczynających swoją działalność.

  Skorzystaj z usługi: Badanie sprawozdań finansowych

 • Analiza

  obejmująca ocenę sytuacji finansowej, wyniki działalności oraz system kontroli wewnętrznej, której rezultatem są rekomendacje dotyczące obniżenia ponoszonych kosztów jak również optymalizacje procesów kontrolnych pod kątem ich efektywności operacyjnej.

 • Projektowanie, badanie i rozwój produktów cyfrowych 

  (systemów informatycznych, serwisów internetowych, aplikacji mobilnych czy interfejsów urządzeń), tak aby spełniały one zarówno potrzeby biznesu, jak i oczekiwania użytkowników oraz wspieraniu firm we wdrażaniu innowacji.

  Skorzystaj u usługi: User Experience

 • Bezpieczeństwo cyfrowe

  aktywna ochrona danych klientów (poprzez budowanie strategii bezpieczeństwa firm, usprawniając procesy zarządzania, prowadząc audyty bezpieczeństwa) i dbając o zgodność z wymaganiami rynkowymi (poprzez wdrażanie norm i standardów takich jak COBIT, ISO 27001, ISAE 3402 SOC2 i wielu innych).

  Skorzystaj z usługi: Cyberbezpieczeństwo dla dużych firm

 • Ulga IP Box

  wsparcie klientów, którzy uzyskują dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (m.in. patent, program komputerowy)

  Skorzystaj z usługi: Ulga IP Box 

 • Ulga B+R

  wsparcie klientów, którzy prowadzą działalność o charakterze badawczo-rozwojowych (realizują badania naukowe lub prace rozwojowe).

  Skorzystaj z usługi: Ulga B+R 

 • Badaniu Deklaracji Kompletności (LUCID, VerpackG)

  dla firm, które wprowadzają na rynek niemiecki kierowane do konsumentów produkty i zarejestrowały się na platformie LUCID i po przekroczeniu określonych limitów typów opakowań, zgodnie z par. 11 niemieckiej ustawy o opakowaniach (VerpackG), winny sporządzić tzw. Deklarację o Kompletności (niem.: Vollständigkeitserklärung).

  Skorzystaj z usługi: Badanie Deklaracji Kompletności (LUCID, VerpackG)

 • Doradztwo prawne dla e-commerce

  jeżeli planujesz wejście na drogę e-commerce lub prowadzisz już sprzedaż przez Internet – opracujemy bądź sprawdzimy zgodność z prawem przyjętego modelu działania, regulaminów, sklepów internetowych, polityk RODO, umów z dostawcami i regulaminów dot. ochrony konsumentów oraz zaproponujemy usprawnienia, zapewniające najlepszą ochronę prawną.

  Skorzystaj z usługi: Doradztwo prawne dla e-commerce

Zobacz pozostałe (3)
Pandemia nie przywiązała trwale konsumentów do e-commerce

Analiza zachowań konsumenckich

Czytaj artykuł

W zależności od potrzeby, z jaką przychodzi do nas klient, spośród profesjonalistów w naszej firmie dobierany jest odpowiedni zespół. Najczęściej ma on charakter interdyscyplinarny, ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości kwestie operacyjne, podatkowe, rachunkowe w różnym stopniu się przenikają, co wymaga połączenia wiedzy z różnych obszarów. Na czele takiego zespołu stoi Dyrektor Zespołu Branżowego, który dba o sprawny i efektywny przebieg prac oraz wnosi do zespołu swoją wiedzę o specyfice branży.

W ostatnich latach współpracowaliśmy z czołowymi polskimi firmami detalicznymi: Piotr i Paweł, LPP, Bać Pol, Delko, Vobis, Komputronik, Ruch S.A. Sklepy Komfrot, Eko Holding, Redan, Eurocash.

X-KOM

 • O firmie

  Polskie przedsiębiorstwo, sieć sklepów komputerowych, oferująca urządzenia elektroniki użytkowej.

 • Zakres usługi

  Audyt finansowy

MORELE.NET

 • O firmie

  Sklep internetowy, działający w segmencie elektroniki użytkowej.

 • Zakres usługi

  Audyt finansowy

NEONET S.A.

 • O firmie

  Polska sieć detaliczna z Wrocławia mająca w ofercie sprzęt komputerowy i konsole, RTV i AGD, telefony komórkowe, tablety, sprzęt i akcesoria fotograficzne, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego oraz usługi towarzyszące.

 • Zakres usługi

  Audyt

ANSWEAR.COM S.A

 • O firmie

  Jeden z najpopularniejszych sklepów z modą online w polskim Internecie.

 • Zakres usługi

  Audyt finansowy, audytor wspierający IPO