Dotacje dla firm

Wspieramy podmioty gospodarcze w procesie pozyskiwania funduszy dotacyjnych, w tym przede wszystkim ze środków z budżetu Unii Europejskiej.

Dotacje dla firm

Wspieramy firmy w procesie pozyskiwania dotacji już od 20 lat

Nasza oferta w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych obejmuje pełen zakres doradztwa i pomocy w procesie aplikacyjnym, począwszy od monitorowania programów unijnych pod kątem dopasowania do rodzaju inwestycji, doradztwo w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania, poprzez tworzenie dokumentacji aplikacyjnej oraz rozliczanie przyznanej dotacji. Usługę naszą dopasowujemy do potrzeb Klienta.
Skontaktuj się

Co aktualnie warto wiedzieć?

Masz pomysł na rozwój firmy i zastanawiasz się czy możesz skorzystać z dotacji dla firm?

Rozwój prowadzonego biznesu to cel, z którym mierzy się każdy przedsiębiorca, jeśli chce istnieć na rynku jak najdłużej. Wdrażanie pomysłów pozwalających na ten rozwój wiąże się z koniecznością pozyskania dodatkowych środków finansowych. Jeśli Twoje cele biznesowe dotyczą prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, wdrażania innowacyjnych rozwiązań produktowych bądź procesowych, ekspansji zagranicznej, wdrażania rozwiązań ekologicznych, robotyzacji i automatyzacji procesów, to istnieje szansa, że możesz skorzystać z dotacji dla firm w różnych programach, zarówno krajowych, jak i regionalnych. Kluczowa jest świadomość dostępnych możliwości oraz staranne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej. Jeśli chcesz mieć pewność, że przygotujesz i zrealizujesz projekt prawidłowo, skorzystaj z fachowej wiedzy ekspertów, którzy przeprowadzą Cię przez proces pozyskiwania dotacji dla firm.

Pozyskałeś już wsparcie finansowe, ale nie wiesz jak prawidłowo rozliczyć dotację?

Pozyskanie dotacji na realizację projektu ma istotny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa i realizację jego celów biznesowych. Rozliczenie dotacji może być jednak trudne i skomplikowane. Nieprawidłowości w tym zakresie grożą ryzykiem zwrotu przyznanego wsparcia. Rozliczenie dotacji to proces, który wymaga szczególnej uwagi i staranności. Szereg procedur i regulacji może sprawić, że proces rozliczenia przyznanego finansowania staje się dużym wyzwaniem. Istotne są takie aspekty jak: prawidłowe dokumentowanie wydatków, przestrzeganie wymaganych terminów,  konieczność uzgadniania zmian w projekcie z Instytucją Finansującą, konieczność poddawania się ewentualnej kontroli. Rozliczenie dotacji to proces wymagający staranności i precyzji. Nie warto ryzykować nieprawidłowego rozliczenia, które może prowadzić do zwrotu środków i kłopotów finansowych. Zdecydowanie warto skorzystać z fachowej pomocy, aby zapewnić sobie spokojne i bezproblemowe rozliczenie dotacji. Pamiętaj, że prawidłowe rozliczenie to klucz do sukcesu projektu i jego długotrwałego wpływu na rozwój firmy.

W tym jesteśmy dobrzy

Dotacje z UE – co warto wiedzieć

Kompendium

Fundusze europejskie i programy regionalne 2021-2027

Choć mamy już połowę roku 2023, a budżetowanie unijne obejmuje lata 2021-2027, fundusze z tej perspektywy dopiero co ruszyły. Czas najwyższy usystematyzować wiedzę o poszczególnych programach.

Przeczytaj

Projekty

Rodzaje projektów, które maja największe szanse na wsparcie ze środków UE

Nie każda pomysł biznesowy ma szanse na uzyskanie dotacji wspierającej . Projekty, które mają największe szanse na pozyskanie finansowania ze środków UE, to projekty w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, wdrażania innowacyjnych rozwiązań produktowych bądź procesowych, ekspansji zagranicznej, wdrażania rozwiązań ekologicznych i poprawy efektywności energetycznej, cyfryzacji, czy też robotyzacji i automatyzacji procesów.

Zobacz inne

Dotacja warunkowa

Dotacja warunkowa – forma wsparcia projektów inwestycyjnych

Dofinansowanie, w przypadku projektów inwestycyjnych, często udzielane jest w formie dotacji warunkowej, co wynika z artykułu 57 rozporządzenia PE 2021/1060 oraz ustawy wdrożeniowej (w szczególności z artykułu 33). Dotacja warunkowa składa się z części bezzwrotnej obejmującej udział kwoty dofinansowania niepodlegającemu zwrotowi oraz części zwrotnej, która w części lub w całości podlega zwrotowi. Zwrot ten uzależniony jest od spełnienia określonych warunków. Proporcje części zwrotnej i części bezzwrotnej dotacji warunkowej są różne, zależą między innymi od wielkości przedsiębiorstwa otrzymującego dofinansowanie. Ponadto wysokość części zwrotnej może być uzależniona od osiągnięcia deklarowanych wskaźników w zakresie przychodów, wzrostu zatrudnienia itp.

Zobacz inne

Zaufali nam m.in.:

Venbud

Usługi kompleksowego serwisu instalacji wentylacyjnych

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Astar

Producent sprzętu do fizykoterapii

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Galeco

Dostawca systemów odprowadzania wody deszczowe

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

MP Alamentti

Producent płyt warstwowych z wełny mineralnej, garaży oraz kontenerów

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

JKB Group

E-commerce

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

10Clouds

Producent aplikacji

 • Zakres usługi

  Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Brookvent

Producent nawiewników okiennych

 • Zakres usługi

  Pozyskanie dofinansowania i rozliczenie dotacji

C-Tech

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

 • Zakres usługi

  Pozyskanie dofinansowania i rozliczenie dotacji

Kapka

Producent mąki

 • Zakres usługi

  Pozyskanie dofinansowania

Martex

Producent opakowań kartonowych

 • Zakres usługi

  Pozyskanie dofinansowania i rozliczenie dotacji

Dofinansowanie z Unii Europejskiej – najczęstsze pytania

 • Na co firma może pozyskać dotacje?

  Projekty w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, wdrażania innowacyjnych rozwiązań produktowych bądź procesowych, ekspansji zagranicznej, wdrażania rozwiązań ekologicznych i poprawy efektywności energetycznej, cyfryzacji, robotyzacji i automatyzacji procesów mają największe szanse na pozyskanie wsparcia ze środków UE.

 • Jaki na jaki poziom dofinansowania może liczyć firma?

  Pozom dofinansowania jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju pomocy ,w ramach której udzielane jest wsparcie na dany projekt, a także wielkości i lokalizacji przedsiębiorstwa będącego beneficjentem pomocy.

 • Jaka firma ma szanse na dotacje?

  O dotacje na realizację projektów rozwojowych mogą ubiegać się firmy działające praktycznie w każdej branży i niezależnie od swojej wielkości, przy czym najwięcej możliwości mają firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 • Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie?

  Termin, w którym należy złożyć wniosek o dofinansowanie uzależniony jest od konkursów i harmonogramów naborów ogłaszanych przez Instytucje Finansujące.

 • Kto przyznaje dotacje?

  Dotacje przyznawane są przez różne Instytucje Finansujące. W zależności od np. rodzaju programu, na poziomie krajowym takie dotacje przyznaje np. NCBR, PARP, NFOŚiGW, BGK, a na poziomie regionalnym – Urzędy Marszałkowskie lub regionalne Centra Obsługi Przedsiębiorcy.

 • Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie?

  Przedsiębiorcy wnioski o dofinansowanie składają przede wszystkim w formie elektronicznej poprzez dedykowaną platformę – np. generatory wniosków lub lokalne systemy informatyczne. Każdorazowo forma i miejsce złożenia wniosku wskazane są w regulaminie naboru.

 • Ile kosztuje napisanie wniosku o dofinansowanie?

  Cena za usługę w zakresie opracowania dokumentacji aplikacyjnej niezbędnej do pozyskania wsparcia jest kwotą ryczałtową ustalaną dla konkretnego naboru, w ramach którego firma będzie ubiegała się o wsparcie. Dodatkowo, w sytuacji przyznania dofinansowania, wynagrodzenie powiększone zostaje o success fee – ustalone jako procent od pozyskanego dofinansowania.

 • Zobacz pozostałe (2)

Skontaktuj się

Agnieszka Wykrzykowska

Senior Menedżer

Specjalizacje

LIDER ZESPOŁU

Agnieszka Wykrzykowska

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży konsultingowej związanej z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Obecnie pełni rolę Senior Menedżera zespołu ds. dotacji dla przedsiębiorców. Specjalizuje się w zagadnieniach pozyskiwania dofinansowania i zarządzania projektami realizowanymi przez przedsiębiorstwa. Przygotowywała i prowadziła projekty dotyczące m.in. prace B+R, rozwiązań ekologicznych, wdrażania innowacji, rozwoju działalności firmy na rynkach zagranicznych. Realizowała również projekty związane z opracowaniem strategii rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w zakresie rozliczania środków unijnych. Jest autorem publikacji o tematyce funduszy europejskich. Jest absolwentką zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dlaczego Grant Thornton?

Grant Thornton to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Obecna jest w ponad 140 krajach, gdzie posiada ponad 700 biur i zatrudnia ponad 62 tys. osób.

Na polskim rynku działa od 1993 roku, posiada 8 biur i zatrudnia ponad 1000 osób.

W zakresie pozyskiwania i rozliczenia dotacji posiadamy wieloletnią praktykę w doradzaniu polskim przedsiębiorcom. Doświadczenie pracowników sięga 2003 r., czyli funduszy przedakcesyjnych. Nasi eksperci kompleksowo wspierają klientów od momentu zidentyfikowania możliwości pozyskania wsparcia, poprzez przygotowanie odpowiedniej dokumentacji aplikacyjnej i rozliczenie uzyskanego dofinansowania. Jakość naszych usług jest podparta latami doświadczeń w doradzaniu firmom o zróżnicowanych profilach działalności i skali oferowanych przez nie produktów i usług.

 • 20 lat

  doświadczenia w pozyskiwaniu dotacji

 • 50+

  projektów dla firm rocznie

 • MILIONY €

  pozyskanych dotacji dla firm

Nasza usługa „Dotacje dla firm” skierowana jest do małych, średnich i dużych firm oraz instytucji.

Do organizacji o tym statusie kierujemy odpowiedzi na zapytania ofertowe w pierwszej kolejności, w związku z dużym zainteresowaniem Klientów. Nie specjalizujemy się w obsłudze osób fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą, jednoosobowych działalności gospodarczych i mikro firm.

Zapytaj o ofertę usługi

Dotacje dla firm

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Pole zawiera niedozwolone znaki

Nieprawidłowy format. Wprowadź twojadres@twojadomena.pl lub nr telefonu: XXXXXXXXX.

Skontaktuj się

Agnieszka Wykrzykowska

Senior Menedżer

Specjalizacje

Skontaktuj się

Agnieszka Wykrzykowska

Senior Menedżer

Specjalizacje

Poproś o kontakt